• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
Kino w Trampkach 2022
PATRONAT

Kino w blokowisku: Truflarze

lis 28-2.12

poniedziałek - piątek, godz. 17:00

bilety 22 zł

2 - 7 grudnia 2022, godz. 14:00

Gdańsk, różne lokalizacje
bilety 15 zł
Kup bilet
Truflarze, reż. Michael Dweck / Gregory Kershaw (84)

Jak co roku we wrześniu, zapraszamy na seanse filmowe na trawniku przed Plamą. To już 10. edycja Kina w blokowisku.

6 września zaprezentujemy dokument Truflarze. Magiczny, czarujący, pełen ciepła i humoru film o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego. Wyprodukowany przez Lucę Guadagnino, reżysera Tamtych dni, tamtych nocy wyjątkowy dokument, który zachwycił widzów i krytyków na całym świecie.

Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle! Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.

Wzorem ubiegłych lat, na fanów kina pod chmurką, będą czekały koksowniki na wypadek chłodniejszych wieczorów. W razie deszczu, seans zostanie przeniesiony do środka Plamy GAK (ilość miejsc ograniczona).

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=graVYL4BwCQ
 

Opinie