• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino w Trampkach 2021

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Festiwal Filmowy Kino w Trampkach w tym roku powraca w dwumiesięcznej wiosenno-letniej odsłonie. Zaczynamy od kwietnia aż z 30 najlepszymi krótkimi metrażami z całego świata, a w maju zmienimy bieg z krótkiego na długi i zaprezentujemy filmy pełnometrażowe oraz KIDS Media Lab. Festiwal trwa 2 miesiące, ponieważ wiemy, że dzieci w onlinie potrzebują więcej czasu, a chcemy by nasi młodzi widzowie mogli zobaczyć wszystkie filmy, a niektóre nawet dwa razy.

Zgodnie z zapowiedziami w 2020 roku, koncepcja trzech kolejnych edycji festiwalu dla dzieci i młodzieży jest połączona jednym wspólnym motywem, a jest nim rozumiana na wiele sposobów... dżungla. Po raz pierwszy ten symbol pojawił się przed rokiem, a w 2021 roku zmieniamy optykę. 

Filmowe propozycje festiwalu to pozycje, które angażują młodego widza, pobudzają wyobraźnię, zachęcają do udziału w dyskusji o przedstawionych problemach i tematach, uczą krytycznego spojrzenia na otaczający świat, są ważne.

Pięć zestawów krótkich filmów (aktorskie, animacje i dokumentalne) można oglądać na stronie kinowtrampkach.pl od 19 kwietnia do 30 maja 2021, karnet na wszystkie filmy to 35 zł, bilet jednorazowy 5 zł. 

TEMATYKA FILMÓW: 

PSYCHOLOGIA RELACJI - Jesteśmy stworzeniami stadnymi i nasze relacje z innymi generują mnóstwo emocji. Prezentowanym w tym temacie filmom będziemy przyglądać się pod kątem korelacji pomiędzy rówieśnikami, ale też relacji międzypokoleniowych - rodzice i dzieci, nauczyciele  i uczniowie, dziadkowie i wnuki. Filmy dotykają ważnych problemów psychologicznych, takich jak: potrzeba akceptacji, bycie w grupie, odpowiedzialność, przyjaźń, uczenie od siebie nawzajem, autorytet, wzorce, wymiana doświadczeń. Mamy poczucie, że są to tematy ważne i pomocne też  w kontekście konfrontowania się z emocjami, które przynosi pandemia i izolacja.

JA WOBEC INNYCH - Jesteśmy sobą. Bardzo specyficzni, tajemniczy odsłaniamy przed innymi część siebie. Ten blok tematyczny również dotyczy emocji, psychologii i relacji, ale z naciskiem na to, w jaki sposób się ustawiamy wobec innych, w jaki sposób się z innymi komunikujemy, wchodzimy  w relacje. Czy jesteśmy otwarci? Czy przyjmujemy w relacjach z innymi jakieś klisze, założenia, stereotypy, które tę relację zmieniają?

ZMIANA - Wszystko płynie. Nikt nie stawia dwa razy stopy w tej samej rzece. Czy jesteśmy jak wielkie głazy zmywane przez tę płynącą wodę, czy jak małe kamyczki, które pędzą z nurtem w dal? Ten wątek ma wymiar jednostkowy i społeczny. Filmy w tym bloku będą mówiły o wszelkiego rodzaju zmianach, z którymi muszą się zmierzyć bohaterowie - czy to na poziomie ich własnego, codziennego życia, czy na poziomie bardziej społecznym - zmian, z którymi spotykamy się my wszyscy (klimat, migracje, pandemia).

WYOBRAŹNIA, KREATYWNE ROZWIĄZANIA - Naturalna umiejętność każdego urodzonego dziecka to testowanie i eksperymentowanie. Każda i każdy z nas to ma! Można o tym na chwilę zapomnieć, ale nie można się tego pozbyć. Ten dział nawiązuje do idei tegorocznego festiwalu. Mamy nadzieję, że filmy, które zobaczycie w tym bloku, będą dla Was natchnieniem do szukania rozwiązań i działań w swoim życiu. Bohaterowie często w nietypowy sposób używają swojej wyobraźni, która jest krokiem na drodze do działania.

Wraz z początkiem lata wyruszymy w przygodę z filmami długometrażowymi, ale o tym wkrótce. Więcej informacji o Festiwalu i jego propozycjach na: www.kinowtrampkach.pl 

Projekt finansowany przez: Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto Gdańsk 
Główny partner festiwalu: HEROO Mobile
Patronaty Honorowe: Unicef Polska, Prezydent m.st. Warszawy

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    5-35 zł

Opinie