• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino po zachodzie słońca (4 opinie)

"Kino po zachodzie słońca" to nowy cykl seansów plenerowych w Gdańsku w "Teatrze Leśnym" we Wrzeszczu. W czasie po pandemii wszyscy potrzebujemy możliwości spotkania ze znajomymi i obcowania z kulturą. Las wydaje się bezpiecznym miejscem na tego typu imprezy. Repertuarowo czeka nas mieszanka najlepszych filmów wyprodukowanych w zeszłym roku.

Poza polskimi uznanymi produkcjami jak: "(Nie)znajomi" oraz "Ikar. Legenda Mietka Kosza" zobaczymy największy przebój ostatnich miesięcy czyli "Parasite" oraz wielki powrót mistrza Almodovara czyli "Ból i blask". Zobaczymy również zupełnie nowe tytuły, które nie miały szansy trafić do kin jak argentyńscy "Pechowi szczęściarze". Seanse będą się odbywały od piątku do niedzieli przez trzy kolejne weekendy. Start 26 czerwca.

Więcej informacji na:
www.kinopozachodzie.pl
https://www.facebook.com/filmowepokazy
Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Teatru Czwarte Miasto
Partnerzy: Winda - Gdański Archipelag Kultury, Eurotrend Systemy Audiowizualne, Epson,
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
Dofinansowano ze Środków Miasta Gdańska

Repertuar:
26.06 godz. 21.30 (Nie)znajomi 1 godz. 43 min
27.06 godz. 21.30 Parasite 2 godz. 12 min
28.06 godz. 21.30 Kod Dedala , 1 godz. 45 min
03.07 godz. 21:30 Ikar. Legenda Mietka Kosza 1 godz. 59 min
04.07 godz. 21:30 Ból i blask 1 godz. 53 min
05.07 godz. 21.30 Proxima 1 godz. 47 min
10.07 godz. 21.30 Pechowi szczęściarze 1 godz. 56 min
11.07 godz. 21:30 Sokół z Masłem Orzechowym 1 godz. 37 min


26.06 godz. 21.30 (Nie)znajomi, Polska, 2019,Gi-saeng-chung 1 godz. 43 min.
Reżyseria: Tadeusz Śliwa

Jeden z największych polskich przebojów kinowych końca 2019 roku.
Wzruszający i zabawny film o miłościach, inspirowany hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci świat bohaterów do góry nogami.

27.06 godz. 21.30 Parasite (Gi-saeng-chung) Korea Południowa 2019, 2 godz. 12 min. Reżyseria: Joon-ho Bong
Najczęściej nagradzany film ostatnich lat. Między innymi Oscary, Złota Palma, Bafta itd.
Jak mało, który film połączył krytyków z widzami w zachwytach. Czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan, jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. "Parasite" to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać - biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków.

28.06 godz. 21.30 Kod Dedala (Les Traducteurs) Belgia / Francja 2019, 1 godz. 45 min.
Reżyseria: Régis Roinsard
Jeden z najlepszych thrillerów 2019 roku. Film inspirowany jest kulisami wydania "Inferno" Dana Browna. Tłumacze zostali zamknięci w odosobnionym miejscu, dzięki temu udało się uniknąć piractwa a książka zarobiła 250 milionów dolarów. Przez prawie dwa miesiące jedenastu tłumaczy z pięciu europejskich krajów pracowało nad przekładem powieści Dana Browna w podziemnym bunkrze we Włoszech. Jedenaście osób z Francji, Hiszpanii, Niemiec, Brazylii i Włoch przez 3
miesiące pracowało nad tłumaczeniem "Inferno". Chociaż inspiracją dla napisania scenariusza filmu były prawdziwe wydarzenia to już to co wydarzyło się w filmie jest tylko fantazją scenarzystów,
która jednak wciąga bardziej niż niejeden książkowy bestseller.

03.07 godz. 21:30 Ikar. Legenda Mietka Kosza Reżyseria: Maciej Pieprzyca 2019 1 godz. 59 min.
"Ikar. Legenda Mietka Kosza" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu Mieczysława Kosza. Obraz został nagrodzony między innymi na festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za najdłużej oklaskiwany film, Srebrymi Lwami oraz za najlepszą rolę męską dla Dawida Ogrodnika. Otrzymał również Orły za najlepszą muzykę skomponowaną przez Leszka Możdzera. Warto poznać historie niewidomego geniusza, który odnosił sukcesy, nie tylko w kraju, lecz także na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival.

04.07 godz. 21:30 Ból i blask (Dolor y gloria) Hiszpania 2019 1 godz. 53 min.
Reżyseria: Pedro Almodovar
Pedro Almodovar opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji, zwłaszcza miłosnych, z ważnymi dla nas ludźmi. Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Antonio Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości.
05.07 godz. 21.30 Proxima 2019, Francja/Niemcy, 1 godz. 47 min.
Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w
wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod
kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują
na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność
to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

10.07 godz. 21.45 "Pechowi szczęściarze" (La odisea de los giles) 2019, Argentyna / Hiszpania,
1 godz. 56 min. Reżyseria: Sebastián Borensztein
Nowy film Sebastiána Borenszteina, znanego przede wszystkim jako twórcy "Dzikich historii" po raz kolejny zaskakuje. Opowiada o lasach Fermín, emerytowanego gwiazdora piłki nożnej (Ricardo Darín), który prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią
i kumplem Antonio przekonuje nawet tych najbardziej opornych do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes. Czy jednak słusznie? O tym można się przekonać w filmie.

11.07 godz. 21:45 Sokół z Masłem Orzechowym (The Peanut Butter Falcon), 2019, USA, 1 godz. 37 min. Reżyseria: Tyler Nilson / Michael Schwartz
Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie - chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który decyduje się mu pomóc. Film drogi dla fanów "Green Book".

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  12 zł
Bilety w cenie 12 zł do nabycia na www.interticket.pl oraz 30 minut przed seansem
Teatr Leśny ul. Jaśkowa Dolina 45, 80-286 Gdańsk Wrzeszcz

Opinie (4)

 • Jak po jak jeszcze jest (1)

  Jak w czasie po pandemia jak to jest jescze nie Powidza o że się już skączyla ta pandemia

  • 0 2

  • O rany, mózg wielkości tik taka.

   • 0 0

 • Z napisami czy dubbing?

  • 1 0

 • Warto czy nie?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.