• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino plenerowe: Lato na Patio

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Bezpłatne seanse klasyki filmowej i pełnometrażowych hitów kinowych, pokazy filmów Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz ulubione polskie animacje dla dzieci - w Gdyńskim Centrum Filmowym powstało kino plenerowe, dostępne dla mieszkańców Trójmiasta i turystów. W ramach akcji LATO NA PATIO od czerwca aż do końca sierpnia nie zabraknie w tym miejscu atrakcji filmowych, ale też zajęć rekreacyjnych i warsztatów tematycznych.

Kino plenerowe działa na charakterystycznym czerwonym patio obok budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego przy Placu Grunwaldzkim w Gdyni, niedaleko śródmiejskiej plaży. Wstęp na pokazy jest bezpłatny, jednak liczba dostępnych miejsc pozostaje ograniczona. W związku z sytuacją epidemiologiczną organizatorzy dbają o zachowanie zasad bezpieczeństwa zgodnych z regulaminem dostępnym na stronie www.gcf.org.pl. Wszystkich uczestników obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego, o czym przypominają informacje umieszczone na patio. W przypadku złej pogody organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzeń.

PROGRAMW ramach akcji LATO NA PATIO codziennie o godzinie 15.00 można zobaczyć "Filmy z Gdyni", czyli filmy dyplomowe i etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Są wśród nich krótkie metraże nagradzane na wielu festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Wakacyjną atmosferę wprowadzają fragmenty koncertów z cyklu "GSF on Stairs", zarejestrowanych latem ubiegłego roku. Przeboje muzyki filmowej, z towarzyszeniem muzyków pod kierownictwem L.U.C. Łukasza Rostkowskiego śpiewają między innymi Maria Sadowska, Anna Dereszowska i Magdalena Kumorek. Można też wysłuchać konferencji prasowych z udziałem twórców filmów z konkursu głównego ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, a także obejrzeć wybrane odcinki Kroniki Festiwalowej.

W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi.
W te dni zawsze o godzinie 10.00 wyświetlane są filmy animowane, znane najmłodszym widzom Kina Studyjnego GCF z cieszącego się wielką popularnością cyklu poranków filmowych "Bajka w Centrum". Jeszcze w czerwcu dzieci będą mogły obejrzeć po kilka odcinków takich serii, jak "Rodzina Treflików", "Przytul mnie", "Żubr Pompik" oraz klasyki gatunku, czyli "Bolka i Lolka".

LATO NA PATIO na weekend to zawsze dwa pełnometrażowe seanse filmowe. W kolejne piątki Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na przegląd kultowych dzieł takich twórców, jak David Lynch, Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro. Najbliższe pokazy to: "Prosta historia" (5 czerwca), "Miasto zaginionych dzieci" (12 czerwca), "Delicatessen" (19 czerwca), "Człowiek słoń" (26 czerwca). W soboty z kolei można nadrobić kinowe zaległości i obejrzeć filmy, które jeszcze niedawno gościły na dużym ekranie, między innymi: "Dziewczyna we mgle" (6 czerwca), "Borg/McEnroe" (13 czerwca), "Loveling" (20 czerwca), "Anioł" (27 czerwca).

Informacje o kolejnych seansach planowanych w kinie plenerowym Gdyńskiego Centrum Filmowego warto śledzić na jego stronie internetowej oraz Facebooku. Warto podwójnie, bo wkrótce ukażą się szczegóły dodatkowych zajęć warsztatowych i rekreacyjnych - na przykład sesji jogi czy spotkań dla psiarzy - jakie również przewiduje LATO NA PATIO.

Partnerami projektu są Gdynia Rodzinna i Centrum Aktywności Seniora w Gdyni.

Wszystkie projekcje filmowe w ramach LATA NA PATIO są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

W związku z sytuacją epidemiologiczną prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa zgodnych z Regulaminem dostępnym na stronie:

https://gcf.org.pl/wydarzenia/aktualne/750,_lato_na_patio._plenerowe_kino_i_wydarzenia._regulamin.html

Opinie