• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kino na Goyki | Pokaz filmu Krowa oraz spotkanie z Dariuszem Gzyra (1 opinia)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W cyklu Kino na Goyki 2023 pokazujemy najciekawsze filmy dokumentalne, poruszające aktualne i palące problemy współczesnego świata. W tym roku program filmowy rozszerzamy o dyskusje z twórcami i bohaterami. Nowością jest także możliwość nabycia karnetu, uprawniającego do wejścia na każdy z 9 seansów cyklu. Koszt pojedynczego karnetu to 80 złotych a biletu na pojedynczy seans to 12 złotych. Bilety do nabycia w naszym sklepie internetowym oraz w kasie bezpośrednio przed seansem. Już dzisiaj zaplanuj swój czas w kinie na Goyki.

cze 15

czwartek, godz. 18:00

bilety 12 zł
cze 24

sobota, godz. 12:30

bilety 25,90 zł
przedsprzedaż 18,90 - 24,90 zł
Krowa/ Cow
reż. Andrea Arnold
Wielka Brytania/2021/94 min.

Bohaterką filmu jest krowa Luma. Obserwujemy cykl jej życia i zanurzamy się w jej emocjach. Wybitna reżyserka Andrea Arnold (American Honey) skupia się na czystej obserwacji. Jedyne głosy, jakie docierają do naszych uszu, to komendy bezimiennych pracowników pewnej brytyjskiej farmy mlecznej, zagłuszane przez szczęk metalowych krat, zgrzyt maszyn i niskie, pełne trwogi muczenie krów. Widzimy, jak Luma jest wpychana do stalowej klamry do dojenia, a pajęcze mechaniczne dysze zasysane są do jej wymion. Gigantyczna konstrukcja przypominająca imadło zawiesza Lumę w powietrzu, dzięki czemu jej kopyta można przyciąć z chirurgiczną precyzją. Uczestniczymy w porodzie, po którym Luma łączy się ze swoim nowonarodzonym cielęciem zaledwie na kilka minut, a następnie każde z nich idzie osobno labiryntem wąskich przejść, od których nie ma ucieczki. W tym zmechanizowanym świecie życie Lumy sprowadzone zostaje do funkcji przedmiotu potrzebnego człowiekowi, który czeka nieuchronna śmierć. To pozbawione narracji filmowe studium życia Lumy jest próbą filozoficznego rozważenia losu i praw zwierząt hodowlanych, bezrefleksyjnie przez nas wykorzystywanych.

Przy doborze filmów współpracujemy z programerami Against Gravity.

Po filmie spotkanie z Dariuszem Gzyrą poprowadzi Joanna Cichocka - Gula.

Przed seansem zaprezentowane zostaną animacje studentów z zaprzyjaźnionej Pracowni Animacji ASP Gdańsk: New Rome Medusa Mateusza Kozłowskiego oraz Mr Oink Agnieszki Antonowicz.

Dariusz Gzyra filozof, publicysta, działacz społeczny. Po wydaniu książki Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 201zgłoszony do nagrody Paszporty POLITYKI. Prowadzi zajęcia na wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku antropozoologia. Współtworzy kadrę dydaktyczną interdyscyplinarnych studiów podyplomowych Prawa zwierząt na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Członek Polskiego Towarzystwa Etycznego oraz Laboratorium Animal Studies Trzecia Kultura przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Redaktor działu etyka praw zwierząt czasopisma Zoophilologica. Polish Journal of Animal Studies. Twórca podcastu Ważne nieważne, przygotowywanego dla Krytyki Politycznej. Członek Rady Eksperckiej Green REV Institute. Zajmuje się relacjami człowieka i innych zwierząt w świetle współczesnych koncepcji etycznych i politycznych oraz studiami nad weganizmem.

Joanna Cichocka Gula Dyrektorka Goyki 3 Art Inkubatora, absolwentka Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po studiach pracowała w Studio Filmowym im. Karola Irzykowskiego. W latach 1988-2010 była dziennikarką TVP Gdańsk. Reżyserowała filmy dokumentalne o sztuce, była redaktorką odpowiedzialną za produkcję spektakli Teatru TV. Pełniła funkcję szefowej Redakcji Kulturalnej i Teatru Tv. Odbyła staże w telewizji Arte oraz innych francuskojęzycznych stacjach telewizyjnych oraz telewizji BBC. Od 2010 do 2019 roku pełniła funkcję v-ce Prezydentki Sopotu odpowiedzialnej za kulturę, edukację i pomoc społeczną.

Partnerem cyklu Kino na Goyki jest Aqua Sopot #spockiewodociągi

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  12 zł
 • Kontakt
  726-890-224

Opinie (1) 1 zablokowana

 • Fit for 55

  Zlikwidowac te stworzenia,bo cierpia i kury bo znosza jaja, ktorych nie powinnismy konsumowac, ograniczyc przyrost naturalny-aborcja, w ogole wszystko co produkuje CO2. Ratujmy klimat dla bogaczy, ktorzy i tak korzystac beda z samolotow co najwiecej produkuja CO2.

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.