• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Żak w waszym domu | Slow cinema: Zabójczyni i nasz czas (3 opinie)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Kino Żak w Waszym domu | Slow cinema: ZABÓJCZYNI i NASZ CZAS - pokazy filmów online | Filmy są dostępne tylko w Polsce

paź 21

sobota, godz. 11:00

Gdańsk,
bilety 16 zł
paź 23

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 29,90 zł
przedsprzedaż 19,90-27,90 zł
Bilety kosztują 14 zł, a ich sprzedaż zakończy się o g.19.00 w dniu projekcji.
Slow cinema, niegdyś znane jedynie bywalcom wybranych festiwali filmowych, dziś dostrzegane jest przez większość kinomanów, którzy cierpliwie śledzą rozwój medium i nie pozwalają sobie na ominięcie projekcji istotniejszych filmów zwłaszcza jeśli honorowane są one głównymi nagrodami w Cannes, Wenecji czy Locarno. Mimo że reżyserzy filmów spowolnionych nigdy nie dążyli do stworzenia spójnej grupy, to bez problemu jesteśmy w stanie wskazać autorów kojarzących się z poetyką tego typu kina: Bélę Tarra (vide Szatańskie tango, które graliśmy w Żaku w grudniu 2019 roku), Brunona Dumonta (Poza szatanem), Tsaia Ming-lianga (Wędrówka na Zachód) czy Alberta Serrę (Śmierć Ludwika XIV). Slow cinema ma swoich reprezentantów właściwie pod każdą szerokością geograficzną: także na Tajwanie, gdzie swoje filmy kręcił Hou Hsiao-hsien, oraz w Meksyku, z którego pochodzi Carlos Reygadas.

25 - 26.02.2021 / G.20.00
ZABÓJCZYNI / Nie Yin Niang / r. Hou Hsiao-hsien (Podróż czerwonego balonika) / Chiny, Francja, Hongkong, Tajwan / 2015 / MFF w Cannes 2015: Najlepszy reżyser / 105 min.
Mniej znany u nas Hou Hsiao-hsien należy do najważniejszych twórców kinematografii tajwańskiej. I choć głośno zrobiło się o nim przy okazji Złotego Lwa w Wenecji, którego otrzymał za Miasto smutku jeszcze w latach osiemdziesiątych, na pierwsze filmy Hou w polskich kinach nasi widzowie musieli czekać do początku XXI wieku. Wyprodukowana w 2015 roku Zabójczyni utwór wyróżniony na festiwalu w Cannes zapowiadana była jako pożegnanie mistrza z kinem. Trudno jednak o bardziej tajemnicze zwieńczenie filmografii. Rozgrywająca się w IX wieku historia młodej dziewczyny zmuszonej do zamordowania bliskiej jej osoby toczy się w tempie, które wymaga od odbiorcy dużego zaangażowania. Otwartość na tego typu narrację z pewnością się opłaci, bo Zabójczyni to jedyny w swoim rodzaju (i najcichszy!) film wuxia, tylko pozornie ewokujący skojarzenia z Przyczajonym tygrysem, ukrytym smokiem. Hou przygląda się bowiem zapomnianym czasom na swój sposób: z poszanowaniem tradycji, odpowiednim dystansem i pomysłem na reinterpretację reguł wspomnianego gatunku.

27 - 28.02.2021/ G.20.00
NASZ CZAS / Nuestro tiempo / r. Carlos Reygadas (Ciche światło, Post tenebras lux) / Dania, Francja, Meksyk, Niemcy, Szwecja / 2018 / 173 min.
Ci, którzy widzieli choć jeden film Carlosa Reygadasa, z pewnością będą kojarzyć tego reżysera z oryginalnym podejściem do tematu sacrum. Najbardziej pamiętne sceny z Cichego światła czy Post tenebras lux zwracały uwagę na metafizyczną podszewkę rzeczywistości. Podobnych akcentów nie znajdziemy w Naszym czasie filmie koncentrującym się na małżeńskiej relacji Juana i Esther, w których wcielili się Reygadas i jego żona Natalia López. Losy bohaterów, żyjących na meksykańskim ranczu z dala od wielkomiejskiego świata, kształtuje tu ich postanowienie o życiu w otwartym związku, co jak to często w kinie bywa prowadzi do rozmaitych komplikacji. Nasz czas nie ma jednak w sobie nic z moralitetu czy tendencyjnego filmu o zdradzie. To tyleż przemyślany i zaskakujący portret dwojga połączonych wiadomym węzłem ludzi, którzy na skutek swoich decyzji zmuszeni są skonfrontować się z samymi sobą, co utwór zapraszający do refleksji nad szczerością, naszymi pragnieniami i naturą związków, jakie tworzymy z innymi osobami.


ZASADY OGLĄDANIA filmu online:
1. Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/.
2. Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.19.00 - 19.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z indywidualnym kodem.
4. Kod do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
5. Film należy zacząć oglądać między 20.00, a 22.00. Od momentu pierwszego uruchomienia filmu widz ma 3 godziny na dokończenie oglądania, niezależnie od tego, o której godzinie zaczął oglądać film. W ciągu tych 3 godzin kod będzie działał na każdym urządzeniu, ale tylko na jednym naraz.
6. Polskie napisy aktywuje ikona "cc" w prawym dolnym rogu. Niektóre filmy mają już wgrane napisy.
7. W razie problemów doradzamy zmienić przeglądarkę, a jeżeli to nie pomoże prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Prosimy o przesłanie zrzutu z ekranu, na którym będą widoczne: data i godzina, nazwa kanału, kadr filmu, adres strony w pasku domeny, nazwę urządzenia i przeglądarki w jakiej film jest oglądany oraz o opisanie problemu.
Zasady techniczne do odtwarzania filmu:
1. JAK OGLĄDAĆ
Aby korzystać z usługi wymagane jest łącze internetowe o prędkości minimum 2 Mbps (ale zalecamy korzystanie z łącza powyżej 10 Mbps) oraz urządzenie umożliwiające odtwarzanie wideo i dźwięku.
Każdy kod można wykorzystać tylko raz, jednak umożliwia on wielokrotne przerywanie i uruchamianie filmu przez określony czas od pierwszego uruchomienia. Czas na obejrzenie filmu zaczyna upływać od momentu kliknięcia w ikonkę odtwarzania. Samo wpisanie kodu nie rozpoczyna upływania czasu na obejrzenie filmu.
Kod będzie ważny także na innym urządzeniu, jeśli w trakcie seansu zechcesz je zmienić, jednak niemożliwe jest odtwarzanie na dwóch urządzeniach jednocześnie.
1.1 KOMPUTER/TELEFON/TABLET
Użyj wybranej przeglądarki. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod.
Lista obsługiwanych przeglądarek: Chrome, Safari od wersji 13, Firefox, Microsoft Edge.
1.2 SMART TV
Użyj przeglądarki w TV. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod. Aplikacja na smart TV nie jest dostępna.
Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu przy korzystaniu z przeglądarek w telewizorach typu smart, zalecamy korzystanie z Chromecast.
1.3 CHROMECAST/AIRPLAY/AMAZON FIRE
Możesz odtwarzać film korzystając z Chromecast. Zalecamy korzystanie z Chrome.
Nie gwarantujemy jeszcze poprawnego działania serwisu na urządzeniach Airplay i Amazon Fire.
1.4 KONSOLA
Użyj przeglądarki internetowej w konsoli. Aplikacja na konsole nie jest dostępna. Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu w przeglądarkach na konsolach.
2. OGRANICZENIA TERYTORIALNE I WERSJE JĘZYKOWE
Usługa dostępna jest jedynie na terenie Polski. Żeby odtwarzać film, musisz mieć polski adres IP.
Możesz włączyć lub wyłączyć napisy, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
3. JAKOŚĆ OBRAZU
Materiały dostępne są w jakości full HD. Jakość obrazu zależy od prędkości łącza internetowego i parametrów sprzętu do odtwarzania. Nie ma możliwości ręcznego wyboru jakości materiału.
4. DŹWIĘK
Dźwięk w filmach jest w wersji stereo. Serwis nie daje jeszcze możliwości odtwarzania dźwięku
5.1.
5. NAPISY
Napisy można włączyć i wyłączyć, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
Nie ma możliwości regulacji rozmiaru napisów.
Pokaż mniej

Opinie (3)

 • Wszystko ok tylko nie cena (2)

  14 zł za obejrzenie filmu na laptopie? W normalnych czasach bilety do kin kosztują ok 15 zł i w tej cenie dostajemy duży ekran i kinowe nagłośnienie.

  • 7 4

  • kto ogląda na laptopie? (1)

   puszczasz na telewizorze min. 40 cali Full HD przez kolumny, zapraszasz rodzinę lub znajomych, kwotę dzielisz na wszystkich

   • 1 2

   • 40 cali

    i akustyka zagraconego pomieszczenia 12m2. Rzeczywiście jak w kinie.

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.