• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Żak w Waszym domu | siostrzeństwo: Mustang i Nasza młodsza siostra

 • czwartek - niedziela, 21 - 24 stycznia 2021, godz. 20:00 - 22:00
 • Lokalizacja
  Online
  Organizator: Kino Żak
 • Bilety
  14

Kino Żak w Waszym domu | siostrzeństwo: MUSTANG i NASZA MŁODSZA SIOSTRA - pokazy filmów online. | Filmy są dostępne tylko w Polsce.

24 września - 2 października 2022, godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 10 - 15 zł
Kup bilet
paź 14-15

piątek - sobota, godz. 16:00

bilety 15 zł
Bilety kosztują 14 zł, a ich sprzedaż zakończy się o g.19.00 w dniu projekcji.
Ostatnie lata z wielu względów niewątpliwie będą kojarzyć się z kobiecą solidarnością, której wtórują filmy wyprodukowane w przeciągu minionej dekady. Co istotne w każdym kraju oblicza szeroko pojętego siostrzeństwa wydają się zróżnicowane, na co niemały wpływ mają konteksty kulturowy i lokalny. W wyprodukowanych w 2015 roku Mustangu i Naszej młodszej siostrze przyglądamy się losom dorastających kobiet, ale każdy z tych filmów proponuje zupełnie inne podejście do interesującego nas tematu. To coming-of-age, jakiego niewątpliwie potrzebujemy i jakiemu zawsze kibicowaliśmy.


21 - 22.01.2021 / G.20.00
MUSTANG / r. Deniz Gamze Ergüven / F
rancja, Niemcy, Turcja, Katar / 2015 / MFF w Cannes 2015: Nagroda Quinzaine des Réalisateurs", Europejska Nagroda Filmowa 2015: Europejskie odkrycie roku, Goya 2016: Najlepszy film europejski, Cezary 2016: Najlepsze muzyka, Najlepszy film debiutancki, Najlepszy montaż, Najlepszy scenariusz oryginalny / 97 min.
Mustang to na tle współczesnego tureckiego kina prawdziwy ewenement film stroni od melancholijnej kontemplacji spod znaku Nuriego Bilge Ceylana czy powolnego tempa kojarzącego się z dziełami Semiha Kaplanoğlu. Debiutantce Deniz Gamze Ergüven znacznie bliższe wydają się Przekleństwa niewinności Sofii Coppoli, do których nagrodzony na światowych festiwalach Mustang zdaje się czytelnie nawiązywać. Oba filmy w centrum akcji sytuują pięcioro sióstr, w obu też prawdziwe kłopoty bohaterek narosną w momencie, kiedy zaczną się one spotkać z kolegami. Jednak oglądając dzieło Ergüven trudno nie zwrócić uwagi na kontekst lokalny podczas gdy Coppola nasyca swój utwór tajemniczą niejednoznacznością, w filmie tureckiej reżyserki na pierwszym planie pozostają zmagania dziewcząt z opresją patriarchatu. Budząca się seksualność bohaterek zostaje tu skonfrontowana z (reprezentującymi władzę) starszymi osobami przywiązanymi do konserwatywnych idei, z jakimi młode buntowniczki nie będą w stanie się pogodzić. I choć film odnosi się wprost do sytuacji w Turcji, to pozostaje utworem uniwersalnym, wpisującym się w ogólnoświatową debatę na temat wolności i praw kobiet.

23 - 24.01.2021/ G.20.00
NASZA MŁODSZA SIOSTRA / Umimachi Diary
/ r. Hirokazu Koreeda (Jak ojciec i syn, Złodziejaszki, Prawda) / Japonia / 2015 / MFF w San Sebastian 2015: Nagroda Publiczności / 128 min.
Nasza młodsza siostra Hirokazu Koreedy, jednego z wybitniejszych japońskich reżyserów, okazała się jednym z najwyżej ocenianych dzieł festiwalu w Cannes 2015 roku. Mimo że film nie został należycie docenione przez jury, to i tak autor Dziecięcego świata opuszczał imprezę z tarczą. Cierpliwość się opłaciła w trzy lata później za Złodziejaszki Koreeda otrzyma Złotą Palmę, tym samym symbolicznie dołączając do panteonu najważniejszych twórców światowego kina. Zrealizowana wcześniej Nasza młodsza siostra urzeka poczuciem humoru, zniuansowanymi portretami bohaterek i podejściem do tematu rodziny. To pełne ciepła mądre kino familijne, które nie stroni od trudnych tematów, wśród których najważniejsza pozostaje kwestia kobiecej solidarności, tutaj zaprezentowana na przykładzie relacji trzech sióstr, które postanawiają zaopiekować się przyrodnią siostrą, córką zmarłego ojca głównych bohaterek. Ich decyzja okaże się szansą i na skonfrontowanie się z trudną przeszłością, i na zbudowanie nowej więzi.


ZASADY OGLĄDANIA filmu online:
1. Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/.
2. Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.19.00 - 19.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z indywidualnym kodem.
4. Kod do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
5. Film należy zacząć oglądać między 20.00, a 22.00. Od momentu pierwszego uruchomienia filmu widz ma 3 godziny na dokończenie oglądania, niezależnie od tego, o której godzinie zaczął oglądać film. W ciągu tych 3 godzin kod będzie działał na każdym urządzeniu, ale tylko na jednym naraz.
6. Polskie napisy aktywuje ikona "cc" w prawym dolnym rogu. Niektóre filmy mają już wgrane napisy.
7. W razie problemów doradzamy zmienić przeglądarkę, a jeżeli to nie pomoże prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Prosimy o przesłanie zrzutu z ekranu, na którym będą widoczne: data i godzina, nazwa kanału, kadr filmu, adres strony w pasku domeny, nazwę urządzenia i przeglądarki w jakiej film jest oglądany oraz o opisanie problemu.
Zasady techniczne do odtwarzania filmu:


1. JAK OGLĄDAĆ
Aby korzystać z usługi wymagane jest łącze internetowe o prędkości minimum 2 Mbps (ale zalecamy korzystanie z łącza powyżej 10 Mbps) oraz urządzenie umożliwiające odtwarzanie wideo i dźwięku.
Każdy kod można wykorzystać tylko raz, jednak umożliwia on wielokrotne przerywanie i uruchamianie filmu przez określony czas od pierwszego uruchomienia. Czas na obejrzenie filmu zaczyna upływać od momentu kliknięcia w ikonkę odtwarzania. Samo wpisanie kodu nie rozpoczyna upływania czasu na obejrzenie filmu.
Kod będzie ważny także na innym urządzeniu, jeśli w trakcie seansu zechcesz je zmienić, jednak niemożliwe jest odtwarzanie na dwóch urządzeniach jednocześnie.
1.1 KOMPUTER/TELEFON/TABLET
Użyj wybranej przeglądarki. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod.
Lista obsługiwanych przeglądarek: Chrome, Safari od wersji 13, Firefox, Microsoft Edge.
1.2 SMART TV
Użyj przeglądarki w TV. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod. Aplikacja na smart TV nie jest dostępna.
Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu przy korzystaniu z przeglądarek w telewizorach typu smart, zalecamy korzystanie z Chromecast.
1.3 CHROMECAST/AIRPLAY/AMAZON FIRE
Możesz odtwarzać film korzystając z Chromecast. Zalecamy korzystanie z Chrome.
Nie gwarantujemy jeszcze poprawnego działania serwisu na urządzeniach Airplay i Amazon Fire.
1.4 KONSOLA
Użyj przeglądarki internetowej w konsoli. Aplikacja na konsole nie jest dostępna. Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu w przeglądarkach na konsolach.
2. OGRANICZENIA TERYTORIALNE I WERSJE JĘZYKOWE
Usługa dostępna jest jedynie na terenie Polski. Żeby odtwarzać film, musisz mieć polski adres IP.
Możesz włączyć lub wyłączyć napisy, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
3. JAKOŚĆ OBRAZU
Materiały dostępne są w jakości full HD. Jakość obrazu zależy od prędkości łącza internetowego i parametrów sprzętu do odtwarzania. Nie ma możliwości ręcznego wyboru jakości materiału.
4. DŹWIĘK
Dźwięk w filmach jest w wersji stereo. Serwis nie daje jeszcze możliwości odtwarzania dźwięku
5.1.
5. NAPISY
Napisy można włączyć i wyłączyć, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
Nie ma możliwości regulacji rozmiaru napisów.
Pokaż mniej

Opinie

 • folk / reggae / world , spektakl dramatyczny , projekcje filmowe , festiwal sztuki , warsztaty
  wrz 16-7.10

  Gdańsk
  InlanDimensions 2022
 • projekcje filmowe
  paź 1
  sobota, g. 16:30
  Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
  ART BEATS