• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
Kino Konesera - Aftersun

Kino, Singapur i kwanty: Przypadek Dagomira

Świat kina, fizyka kwantowa oraz Singapur trzy, na pozór nie mające ze sobą nic wspólnego zagadnienia, które zdecydował się połączyć ze sobą niezwykły człowiek Dagomir Kaszlikowski, który postanowił podzielić się z nami swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem, zarówno z dziedziny fizyki kwantowej, jak i kinematografii.

Na występie odbędzie się prelekcja prof. UG dr hab. Mirosława Przylipiaka pt. Fizyka kwantowa we współczesnym kinie. Przybliży słuchaczom obecność i rolę kwantów w świecie kinematografii. 

Przed rozpoczęciem projekcji, czekać będzie wprowadzenie do wyświetlanych filmów, które zaprezentuje słuchaczom sam autor. A co właściwie pojawi się tego wieczora na wielkim ekranie?

Jako pierwszy zaprezentowany zostanie film pt. Ketetapan czyli Decyzja. Projekcja opowiada historię wielorasowej skłóconej pary, która uwikłana w różnice kulturowe i religijne, szybko zaczyna rozumieć, że sprawy są bardziej złożone, niż im się początkowo wydawało. 

Drugim pokazem tego wieczoru będzie Harakiri. Widzowie poznają historię fizyka kwantowego, który po śmierci swojego ojca, porzuca nastoletnią córkę i ukrywa się w mieszkaniu. Nawiedzany wspomnieniami z dzieciństwa i dręczony poczuciem winy, zabija czas grając z tajemniczą kobietą w grę nie do wygrania. Co ciekawe, w Harakiri, Dagomir Kaszlikowski występuje pod pseudonimem John Wang. 

Po zakończonych projekcjach odbędzie się dyskusja autora z publicznością, co da Wam niepowtarzalną okazję do zadania nurtujących pytań, które narodzą się w Waszych głowach w trakcie trwania seansów! 

Harmonogram wydarzenia:

-Prelekcja prof. Mirosława Przylipiaka Fizyka kwantowa we współczesnym kinie" i wprowadzenie Dagomira Kaszlikowskiego
-Projekcja filmów. Ketetapan czyli Decyzja oraz Harakiri
-Dyskusja autora filmu z publicznością

Dagomir Kaszlikowski (ur. 1971r.) studiował fizykę na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie uzyskał doktorat z dziedziny fizyki teoretycznej. Niedługo po tym, przeniósł całe swoje życie do Singapuru, gdzie został profesorem na Narodowym Uniwersytecie Singapuru. Od 2007 roku kieruje grupą informacji kwantowej w Centrum Technologii Kwantowej, będącym prestiżowym ośrodkiem badawczym działającym w ramach strategicznego dążenia Singapuru do technologii kwantowych przyszłości. Dagomir Kaszlikowski interesuje się podstawami teorii kwantowej i obliczeń kwantowych. Poza fizyką, realizuje także filmy narracyjne. Jego największe sukcesy to oficjalne selekcje i pokazy na prestiżowym LA International Short Film Festival oraz na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Opinie

 • impreza filmowa , projekcje filmowe , DKF
  lut 2
  czwartek, g. 18:30
  Gdańsk, DKF Miłość Blondynki
  Mistrzowie kina: Bohater