• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
Kino Seniora w Kameralnym
PATRONAT

Kino Seniora w Kameralnym

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W każdą środę i piątek o godzinie 12:00 zapraszamy do Kina Kameralnego na Kino Seniora - bilety w cenie 10 zł!

Repertuar na kwiecień:

 05.04 ŚRODA - Dwa bilety do Grecji

reżyseria: Marc Fitoussi
gatunek: Komedia
produkcja: Francja, Grecja, Belgia
czas trwania: 110 min.
Niedawno rozwiedziona i bezradnie patrząca, jak jej jedyny syn opuszcza dom, Blandine stara się odzyskać równowagę. Kiedy więc nagle pojawia się jej była najlepsza przyjaciółka Magalie, głośna i nieustraszona, dla odmiany pozwala sobie na spontaniczność... Obie udają się w podróż, o której zawsze marzyły, do Amorgos. Kiedy zmierzają w stronę celu, wkrótce okazuje się, że Magalie ma zupełnie inne podejście do wakacji i do życia co może doprowadzić Blandine do punktu krytycznego...
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/315849

 07.04 PIĄTEK - Nowicjusz
reżyseria: Łukasz Woś
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Polska
czas trwania: 100 min.
Grupa młodych mężczyzn rezygnuje z dotychczasowego życia i wstępuje do nowicjatu Zakonu dominikanów. Bohaterowie uczą się swoich obowiązków, ale przede wszystkim nawiązują przyjaźnie, zaczynają się otwierać i zwierzać. Dzielą się swoimi wątpliwościami: co do samej wiary w Boga, ale też tego, czy zakon to droga, którą powinni obrać w życiu. Tęsknią za rodziną i przyjaciółmi. Brakuje im kontaktów seksualnych.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/317797

 12.04 ŚRODA - Rimmini
reżyseria: Ulrich Seidl
gatunek: Dramat
produkcja: Niemcy, Austria, Francja
czas trwania: 114 min.
Richie Bravo (Michael Thomas), mimo że wciąż nosi się jak gwiazda rocka, najlepsze lata artystycznej kariery ma już za sobą. Podstarzałemu austriackiemu szansoniście pozostało jedynie odcinać kupony od dawnej popularności. Jednak na grupach emerytów, odwiedzających poza sezonem włoskie Rimini, gdzie rozgrywa się akcja filmu, jego tlenione blond włosy, błyszczący garnitur oraz głos wciąż robią spore wrażenie.
Mężczyzna skrupulatnie to wykorzystuje. W trakcie wieczornych występów w hotelu prezentuje dawne muzyczne szlagiery. Sprzedaje pamiątki, w razie potrzeby wynajmie swoją willę, a dla najwierniejszych fanek będzie też świadczył inne usługi. Zwłaszcza że finansowe potrzeby Richiego wzrastają. Nie tylko z uwagi na chorobę ojca, ale i ze względu na to, że jedną z poznanych kobiet okazuje się porzucona przez niego przed laty córka. Próba odbudowania tej niełatwej relacji będzie dla bohatera szansą na nowy start.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/317805

 14.04 PIĄTEK - Wyrwa

reżyseria: Bartosz Konopka
gatunek: Thriller
produkcja: Polska
czas trwania: 95 min.
Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Grzegorz Damięcki) aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej dochodzi do wniosku, że być może w ogóle nie znał kobiety, którą poślubił
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/315863

 19.04 ŚRODA - Bezmiar
reżyseria: Emanuele Crialese
gatunek: Komedia kryminalna
produkcja: Włochy, Francja
czas trwania: 97 min.
Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś.
Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana (11) korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to do rodzinę do krytycznego punktu.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/317815

 21.04 PIĄTEK - Prawdziwe życie aniołów
reżyseria: Artur W. Baron
gatunek: Dramat
produkcja: Polska
czas trwania: 77 min.
Czy kiedy aktor traci słowa, przestaje być aktorem? Adam jest u szczytu sławy. Scena to jego życie i często wybiera aktorstwo, zaniedbując relacje z najbliższymi. Kiedyś wcielił się w grzesznego, ale szlachetnego anioła. Teraz potrzebna jest mu jego pomoc. Adam ma poważny udar. Lekarze walczą o jego życie, ale nie dają szans na powrót do "żywych". Jego żona Agnieszka wierzy, że mimo śpiączki jej mąż gdzieś tam jest. Trzeba do niego dotrzeć i zmobilizować do powrotu. A potem nauczyć wszystkiego od podstaw, bo choroba odbiera mowę i sprawność ciała. Rozpoczyna się walka o spełnienie obietnicy, że Adam kiedyś stanie na scenie i zagra. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii kina aktor po udarze, cierpiący na afazję i paraliż, gra główną rolę. Film inspirowany historią Krzysztofa Globisza.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/317817

 26.04 ŚRODA - Niebieska linia
reżyseria: Ursula Meier
gatunek: Dramat
produkcja: Francja, Belgia, Szwajcaria
czas trwania: 101 min.
Margaret ma 35 lat i właśnie skończyła kolejną gwałtowną kłótnię z matką. Margaret w przeszłości doświadczała przemocy i zadawała ją innym, co skończyło się wydaniem sądowego zakazu zbliżania się do matki przed czekającym ją procesem. W efekcie przez okres trzech miesięcy nie może zbliżać się do matki ani znajdować się w odległości mniejszej niż 100 metrów od domu rodzinnego. Jednak ta wymuszona separacja tylko nasila u niej pragnienie bycia bliżej swojej rodziny. Teraz Margaret każdego dnia powraca do tej niewidzialnej i nieprzekraczalnej linii granicznej.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/317819

 28.04 PIĄTEK - Roving Woman
reżyseria: Michał Chmielewski
gatunek: Dramat obyczajowy
produkcja: Polska, USA
czas trwania: 95 min.
Sara po tym jak zostaje wyrzucona z domu, kradnie samochód, który staje się jej jedynym schronieniem. Odkrywając jego zawartość, zakochuje się we właścicielu pojazdu i postanawia go odnaleźć.
 bilety: wkróce

---------------------------------
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Opinie