• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Letnie w Orłowie

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa oraz Miasto Gdynia, zapraszają na 8. sezon Kina Letniego w Orłowie czyli cyklu wakacyjnych spotkań ze światowym kinem. W każdy wtorek oraz wybrane poniedziałki od 2 lipca do 7 sierpnia, zaprezentowane zostaną wybitne filmy światowego formatu.

cze 17

sobota, godz. 23:00

bilety 22 zł
cze 26

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 28,90 zł
przedsprzedaż 18,90 - 26,90 zł
Podobnie jak w latach ubiegłych wieczorne pokazy kina plenerowego w Orłowie poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach jak: Cannes, San Sebastian, Wenecja, Berlinale czy Europejskie Nagrody Filmowe. Przez cały sezon odbędzie się dziesięć pokazów kina plenerowego na Scenie Letniej w każdy wtorek i wybrany poniedziałki.

Program pokazów:
02.07 / pn / Tylko kochankowie przeżyją, reż. Jim Jarmush, USA
03.07 / wt / Niemiłość, reż. Andriej Zwiagincew, Rosja/Francja
09.07 / pn / Zwariować ze szczęścia, reż. Paolo Virzì, Włochy
10.07 / wt / Jestem Rosa, reż. Laís Bodanzky, Brazylia
17.07 / wt / The Florida Project, reż. Sean Baker, USA
23.07 / pn / Mężczyzna imieniem Ove, reż. Hannes Holm, Szwecja
24.07 / wt / Klient, Asghar Farhadi, Iran/Francja
31.07 / wt / Toni Erdmann, reż. Maren Ade, Niemcy/Austria
06.08 / pn / Plan Maggie, reż. Rebecca Miller, USA
07.08 / wt / The Square, reż. Ruben Östlund, Szwecja/Dania


Na otwarcie cyklu zaprezentowany zostanie "Tylko kochankowie przeżyją", czarna komedia outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy "Broken Flowers", "Truposza" i "Ghost Doga", który tym razem zdaje się mówić - tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. W rolach głównych Tilda Swinton i Tom Hiddleston jako zmęczone setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat wampiry. Zobaczyć będzie można ubiegłorocznego zdobywcę Nagrody Jury w Cannes "Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa ("Lewiatan"), obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości. W programie znalazły się również dwa najlepsze europejskie filmy roku 2017 i 2016, czyli fenomenalny "The Square" Rubena Ostlunda, czarna komedia która zdobył 5 statuetek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Drugi z laureatów to "Toni Erdmann" Maren Ade, pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem, która podobnie jak "The Square" tyle, że rok wcześniej zdobyła pięć najważniejszych statuetek Europejskiej Nagrody Filmowej i była wielkim wydarzeniem festiwalu w Cannes.

Podobnie jak poprzednicy pięć statuetek, tyle że jednej z najważniejszych włoskich nagród filmowych Nastro d'argento zdobyło "Zwariować ze szczęścia" Paolo Virzi. To skrzyżowanie "Thelmy i Louise" oraz "Lotu nad kukułczym gniazdem" zrobiło furorę festiwalu w Cannes, gdzie film został pokazany w ramach sekcji Quinzaine des Réalisateurs.

Kino Letnie w Orłowie, to spotkania z kinem ze wszystkich stron świata: z kinem irańskiego spotkamy się przy filmie "Klient" Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego "Rozstania", który powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. "Klient" otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. Kolejny uznany tytuł z nieco egzotycznej części świata to brazylijski dramat "Jestem Rosa", ciepło przyjęty na ubiegłorocznym festiwalu Berlinale wpisuje się w rosnący w siłę nurt feministyczny kina iberyjskiego.

Z nurt amerykańskiego kina autorskiego zaprezentowany zostaną: "The Florida Project" laureat nagrody amerykańskich krytyków, okrzyknięty przez nich najpiękniejszym filmem roku "The Florida Project" Seana Bakera, oraz "Plan Maggie" Rebecci Miller to romantyczna komedia o intelektualistach z Nowego Jorku, z rewelacyjną Gretą Gerwig ("Frances Ha") w roli głównej, która zaprezentowana była na festiwalach w Berlinie, Toronto i Sundance. "Nasze wakacyjne pokazy ambitnego kina nad samym morzem są alternatywą dla sezonu hitów prezentowanych w tym czasie w multipleksach, wypełnieniem pewnej luki repertuaru kin studyjnych ale również okazją na nadrobienie zaległości, gdyż pokazujemy również filmy sprzed kilku lat" - mówi Anna Kądziela-Grubman, selekcjoner i kurator projektu.

Wszystkie pokazy odbywają się na Scenie Letniej Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, na plaży w Gdyni Orłowie - wejście nr 17.

Pokazy startują o godz. 21.30 (przy czym w pierwszej połowie lipca mogą wystartować 15-20 min później ze względu na późniejszy zachód słońca).

Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa
Mecenat/finansowanie: Miasto Gdynia / (Gdynia Kulturalna)
Główny partner organizacyjny: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni
Partner technologiczny: Kino PRO
Partnerzy: Komunikacja pro, Bistro MASKA

Partnerzy medialni: Chillizet, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane24, Trojmiasto.pl, Gdansk In Your Pocket

Kuratorzy programowi: Ania Kądziela-Grubman, Michał Grubman
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Gdyni.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    12 zł
Bilety do nabycia na godzinę przed każdym pokazem oraz online www.kinoletnie.info

Opinie