• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Letnie w Orłowie - 10. sezon

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W przyszłym tygodniu w poniedziałek, 22 czerwca, dzień przed Nocą Świętojańską, wystartuje dziesiąta edycja Kina Letniego w Orłowie. Jest to cieszący się ogromnym zainteresowaniem cykl wakacyjnych spotkań ze światowym kinem. W magicznym otoczeniu mola w Orłowie, z widokiem na morze i przy szumie fal zaprezentowane zostaną filmy światowego formatu. Pokazy odbywać się będą w każdy poniedziałek, od 22 lipca do 24 sierpnia. Przez całe wakacje obejrzeć będzie można 10 filmów.

Podobnie jak w latach ubiegłych wieczorne pokazy kina plenerowego w Orłowie poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach jak: Cannes, San Sebastian, Wenecja, Berlinale czy Europejskie Nagrody Filmowe.

Na otwarcie cyklu zaprezentowany zostanie "Sokół z masłem orzechowym" amerykańskie kino drogi, jeden z bardziej pozytywnych filmów roku. Shia LaBeouf, Dakota Johnson oraz Zack Gottsagen w feel-good movie, który podbił serca widzów i amerykańskich krytyków. Ciepła i pełna wzruszeń komedia zdobyła już dziesiątki wyróżnień na festiwalach filmowych, w tym Nagrodę Publiczności na SXSW Film Festival.
 
PROGRAM KINA LETNIEGO W ORŁOWIE

22.06. Inauguracja 10 sezonu: Sokół z masłem orzechowym, reż. Tyler Nilson, USA, 2019
29.06. Pechowi Szczęściarze, reż. Sebastián Borensztein, Argentyna, Hiszpania, 2019
06.07. Nędznicy, reż. Ladja Ly, Francja, 2019
13.07. Proxima, reż. Alice Winocour, Francja, Niemcy, 2019
20.07. Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach, reż. John Cameron Mitchell, USA,
27.07. Wszyscy wiedzą, reż. Asghar Farhadi, Hiszpania, 2018
03.08, Kobieta idzie na wojnę, reż. Benedikt Erlingsson, Islandia, 2018
10.08, Parasite - wersja reżyserska, reż. Joon-ho Bong, Korea, 2019
17.08 O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu, reż. Ana Lily Amirpour, USA, 2014
24.08 Ból i blask, reż. Pedro Almodovar, Hiszpania, 2019


W programie zobaczymy takie tytuły jak: "Pechowi Szczęściarze" argentyńsko-hiszpańską komedię twórców przebojowych "Dzikich Historii", zwariowaną opowieść o mieszkańcach małej miejscowości, którzy postanawiają zrewolucjonizować swoje życie czy "Nędznicy" w reż. Ladja Ly, jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku.

W programie nie mogło zabraknąć mistrzowskiego dramatu "Wszyscy wiedzą" z wielkimi kreacjami filmowej pary Penélope Cruz i Javiera Bardema, autorstwa Asghara Farhadiego, reżysera mającego na swoim koncie już dwa Oskary (za filmy "Rozstanie", "Klient"), "Bólu i blasku" - ostatniego dzieła hiszpańskiego reżysera Pedro Almodóvara jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, który w opinii krytyki stworzył filmowe arcydzieło czy Oskarowego przeboju "Parasite" w reżyserskiej, czarno-białej wersji, filmu którym na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes zachwycał się sam Quentin Tarantino, nazywając go absolutnym wizjonerstwem i mistrzowsko opowiedzianą historię.
Miłośników kina skandynawskiego zainteresuje z pewnością film "Kobieta idzie na wojnę" w reżyserii Benedikt Erlingsson, przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami, wypowiadając wojnę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla środowiska. Film otrzymał LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów.,
O sile kobiet opowiada również "Proxima", tegoroczna nowość, która przez pandemię nie została szerzej zaprezentowana w kinach. Film w reżyserii Alice Winocour, scenarzystki- nominowanego do Oscara "Mustanga", z Evą Green w roli głównej. Jest to historia o przygotowaniach głównej bohaterki do dalekiej podróży w kosmos oraz o tym, że taka wyprawa czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Pokazy Kina Letniego w Orłowie to również ambitne kino gatunkowe, które w tym roku reprezentują dwa tytuły z USA: "Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach" z Elle Fanning oraz Nicole Kidman w roli przybyszek z innego wymiaru w erze punka lat. 70 oraz okrzyknięty jednym z najlepszych debiutów festiwalu SXSW film "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu" - bardzo mocno stylizowana zabawa z filmowymi gatunkami od romansu po wampiryczny horror.

"Nasze wakacyjne pokazy ambitnego kina nad samym morzem zawsze były alternatywą dla pokazów w salach kinowych. W tym roku zmienia się nieco perspektywa, spora ilość kin jest nadal zamknięta, co jest bardzo smutne. Nasze pokazy stają się już nie alternatywą, a jedyną okazją do obejrzenia dobrego kina. Po wielu tygodniach izolacji i przy ciągle obowiązujących wielu zakazach w rozrywce i sztuce, wspólne spotkanie się na kinie plenerowym i uczestniczenie w seansie staje się wyjątkowym wydarzeniem i cieszymy się bardzo, że dzięki wsparciu Miasta Gdyni możemy zrealizować jubileuszową wersję Kina Letniego w Orłowie, choć organizacyjnie w nieco zmienionej, pandemicznej formule. - mówi Anna Kądziela-Grubman, dyrektor programowa ze Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa, organizatora i pomysłodawcy pokazów.

Wyjątkowo w tym roku pokazy filmowe nie odbędą się na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni ale bezpośrednio na plaży w tej samej lokalizacji. Na wieczorne kino wystarczy ekran, projektor i leżaki. Wszystko będzie przygotowane dla widzów w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym. Ze względu na ograniczenia ilość widzów nie może przekroczyć 150 osób a sprzedaż biletów będzie odbywać się wyłącznie online.

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godzinie 21.45 (czerwiec/lipiec) oraz 21.30 (sierpień). Bilety: 12 zł
Więcej informacji i zakup biletów www.kinoletnie.info

Kino Letnie w Orłowie dofinansowane jest ze środków Miasta Gdyni.
Partnerami projektu są: Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane,Trójmiasto.pl, Chilli Zet, Epson, Kino Pro, Eurotrend, City Meble, Komunikacja Pro, Gdyńskie Centrum Kultury

Start pokazów: 21.45 (czerwiec/lipiec) oraz 21.30 (sierpień). Bilety: 12 zł

Opinie