• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kino Integracja. Pokaz filmu Nieskończoność według Floriana + spotkanie

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach projektu "Kino Integracja. Ludzie - Relacje - Kultura". Pokaz filmu "Nieskończoność według Floriana" W trakcie wydarzenia zapraszamy na poczęstunek ukraińskich przysmaków od @Pan Kotowski Kuchnia ukraińska.

O filmie:
"Układ słoneczny w stosunku do nieskończoności jest jak jeden podzielone przez nieskończoność. Matematyka podpowiada nam wynik jest nim zero". Na początku filmu słowa te wypowiada Florian Jurjew naukowiec, innowator, architekt i muzykolog, który zaprojektował salę koncertową w kształcie spodka, wybudowaną w centrum Kijowa. Florian to ukraiński Leonardo da Vinci, który tworzył instrumenty smyczkowe i łączył siedem barw natury z siedmioma tonalnościami muzyki. Dzieciństwo przeżył z rodzicami w łagrach na dalekiej Północy. Do świata sztuki dostał się dzięki ugryzieniu kleszcza i chorobie, która zwolniła go z obowiązków wobec armii oraz państwa radzieckiego. Poznajemy go, gdy z grupą entuzjastów walczył o przyszłość swojego spodka, jednej z architektonicznych ikon Kijowa. Spodek ma stracić swoje założenie architektoniczne i stać się ozdobą największego centrum handlowego w stolicy Ukrainy. Florian założył, że musi dożyć 90-ciu lat, bo oprócz tej walki ma też kilka innych spraw do załatwienia na tym i z tym światem.

Gość specjalny:
Marta Zvarych -projektantka wnętrz i wykładowca. Urodzona w 1989 roku w Drohobyczu na Ukrainie, znanym jako miasto rodzinne grafika i mistrza słowa polskiego Bruno Schulza. Ukończyła Wyższe Liceum Artystyczno-Zawodowe w Stryju na Wydziale malarstwa na drewnie malarstwo petrykiwskiego uznanego przez UNESCO za Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe Świata (w 2013 roku). W 2013 roku ukończyła Zakarpatski Instytut Artystyczny (ASP) na Wydziale Projektowania Wnętrz.

Spotkanie poprowadzi:
Tomasz Lipski - poeta, muzyk, animator kultury. Członek Zarządu Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki Jeden Świat w Sopocie, związany z Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

Wstęp bezpłatny.
Obowiązują zapisy: https://forms.gle/R4kyCzyMQG3M8yBD6
lub
codziennie w godzinach od 14-22
telefonicznie: 58 690 70 75
osobiście w Kinie Kameralnym Cafe

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Po zgłoszeniu otrzymają Państwo do wypełnienia deklaracje uczestnictwa w wydarzeniu, które upoważnia do darmowego wstępu.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Partnerzy:
@Pan Kotowski Kuchnia ukraińska

Запрошуємо на наступний захід в рамках проекту <<інтеграція>
12 жовтня 2022 року о 17:00
Показ фільму <<нескінченність>>

Під час заходу запрошуємо вас пригостити українськими смаколиками з @Pan української кухні Котовського.

Про фільм:
<<сонячна>
Спеціальний гість:
Марта Зварич - дизайнер інтер'єрів та викладач. Народився в 1989 році в Дрогобичі, Україна, відомий як рідне місто графічного дизайнера і майстра польського слова Бруно Шульца. Закінчила Вищу художньо-професійну середню школу у Стрию на факультеті розпису по дереву петриківського живопису визнаного ЮНЕСКО нематеріальною культурною спадщиною світу (у 2013 році). У 2013 році закінчила Закарпатський художній інститут (АСП) на факультеті дизайну інтер'єру.

Організаторами зустрічі будуть:
Томаш Ліпський - поет, музикант, культурний аніматор. Член правління Поморської асоціації по інтеграції культур і мистецтва <<єдиний>> в Сопоті, пов'язаної з Культурним центром Балтійського моря в Гданську.

Вхід вільний.
Необхідна реєстрація: https://forms.gle/R4kyCzyMQG3M8yBD6
або
щоденно з 14-22
за тел. : 58 690 70 75

особисто в камерному кіно-кафе
Кількість місць обмежена.
Порядок подачі заявок є визначальним.
Після подачі заявки ви отримаєте декларації про участь у заході, що дає право на безкоштовний вхід.

Адреса:
Камерне кіно-кафе
Лектикарська 4,
Гданську
тел. : 58 690 70 75

Проект співфінансується містом Гданськ.

Партнери:
@Pan Kotowski Українська кухня

Opinie