• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Każdy ma swoje Westerplatte (3 opinie)

W najbliższą sobotę, 14 września br., o godz. 17:00 na półwyspie Westerplatte odbędzie się koncert polskich zespołów muzycznych pod hasłem "Każdy ma swoje Westerplatte". Pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża wystąpią: Arka Noego, Pięć Dwa Dębiec, Przybył Megafon, Wild Pig Band i jako gwiazda wieczoru Luxtorpeda. Udział w koncercie jest bezpłatny, ale należy zarejestrować się na stronie organizatora - Fundacji Sprzymierzeni z GROM. Dojazd na koncerty ułatwi dodatkowa komunikacja miejska.

- "Każdy ma swoje Westerplatte" to zaproszenie do międzypokoleniowego uczestnictwa w zbiorowym pamiętaniu o bohaterach września 1939 r. Upamiętnimy je wraz ze świadkami walk i poprzez muzykę młodego pokolenia. Spotkania odbędą się w ważnych miejscach dla naszej wspólnej pamięci, czyli w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku oraz na Westerplatte - mówi Grzegorz Wydrowski, Prezes Zarządu Fundacji Sprzymierzeni z Grom.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


Luxtorpeda na Westerplatte

O godz. 17.00 po złożeniu kwiatów na Cmentarzyku Obrońców Westerplatte oraz pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte rozpocznie się koncert muzyczny, podczas którego wystąpią Arka Noego, Pięć Dwa Dębiec, Przybył Megafon, Wild Pig Band oraz Luxtorpeda.

- Zespoły zagrają utwory, w tym te o charakterze budującym poczucie wspólnoty i ducha patriotycznego. Idei koncertów przyświecają słowa śp. Jana Pawła II wypowiedziane w czasie wizyty w Gdańsku w 1987 r.: "Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte..." - kontynuuje Grzegorz Wydrowski.

Udział w bezpłatnym koncercie umożliwi dodatkowa komunikacja miejska. ZTM zwiększy częstotliwość kursowania linii 606, a z przystanków Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz Gdańsk Chełm zostaną uruchomione dodatkowe linie w kierunku Westerplatte. Udział w koncercie należy zarejestrować na stronie internetowej organizatora: http://fundacja-sprzymierzeni.pl/?aktualnosci=kazdy-ma-swoje-westerplatte-koncert.

Program jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM zajmuje się organizowaniem pomocy dla byłych żołnierzy oraz funkcjonariuszy służb mundurowych i ich rodzin, zwłaszcza wdów i sierot, w przypadku ciężkiej choroby, wypadków losowych powiązanych z wykonywaną służbą powodujących utratę zdrowia, trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej, niepełnosprawności, długotrwałej rehabilitacji i leczenia. Fundacja również zajmuje się niesieniem pomocy żołnierzom i funkcjonariuszom pełniącym obecnie służbę: pomoc medyczną, psychologiczną, socjalną i prawną.

strong>PROGRAM:

godz. 17:00 - Arka Noego
godz. 18:15 - Pięć Dwa Dębiec
godz. 19:00 - Przybył Megafon
godz. 20:20 - Wild Pig Band
godz. 21:45 - Luxtorpeda


Bezpłatna komunikacja miejska w Gdańsku:

Autobus nr 1 - godz. 16:07 - odjazd z przystanku "Dworzec Główny" (środkowa zatoka), z przystankiem "Akademia Muzyczna" ul. Łąkowa.

Autobus nr 2 - godz. 16:12 - odjazd z przystanku "Dworzec Główny" (środkowa zatoka), z przystankiem "Akademia Muzyczna" ul. Łąkowa.

Autobus nr 3 - godz. 19:03 - odjazd z przystanku "Wrzeszcz PKP" (zatoka linii 115), z przystankiem "Gdańsk Główny" (środkowa zatoka) oraz "Akademia Muzyczna" ul. Łąkowa.

Autobus nr 4 - godz. 16:07 - odjazd z pętli "Chełm Witosa", z przystankiem "Śródmieście SKM" oraz "Akademia Muzyczna" ul. Łąkowa.

Powrót autobusów ze stałej pętli autobusowej na Westerplatte z zatrzymaniem na tych samych przystankach o następujących godzinach: Autobus nr 1 - 20:30, Autobus nr 2 - 20:45, Autobus nr 3 - 23:30, Autobus nr 4 - 23:40.

Przeczytaj także

Opinie (3) 1 zablokowana

 • Rejstrujcie się na koncert na westerplatte...

  ..pegasusa dostaniecie gratis...

  • 2 6

 • A Posnańskie Slowiki

  bedą?

  • 3 4

 • !!!!!

  Dajcie ludziom żyć! W New Port nie da się wytrzymać od tych ciągłych basów. Już co weekend będą tam upierdliwe imprezy? Nagle sobie przypomnieli o Westerplatte...

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • folk / reggae / world , pop
  maj 19
  czwartek, g. 20:00
  Gdańsk, Drizzly Grizzly
  Coals - Rewal