stat
Impreza już się odbyła

Katolicy na Ulicy (23 opinie)

"Jezus źródłem Miłosierdzia" to hasło wydarzenia ewangelizacyjnego Katolicy Na Ulicy 2016, które odbędzie się na Długim Targu w Gdańsku w Uroczystość Bożego Ciała. Temat tegorocznej edycji związany jest z obchodami roku Miłosierdzia Bożego ogłoszonego przez Papieża Franciszka.

- To spotkanie chcemy skierować do wszystkich osób, nie tylko cierpiących, samotnych i wykluczonych. Wierzymy w to, że Jezus chce dotykać ludzkich serc miłosierdziem przez głoszone słowo, pieśni, konferencje, świadectwa przemienionego życia, w trakcie naszego spotkania na Długim Targu - mówi ks. Andrzej Niemcewicz, koordynator tegorocznej edycji Katolicy Na Ulicy i dodaje - Pragniemy realizować przykaz Jezusa do św. siostry Faustyny "Mów światu całemu o moim miłosierdziu" w tym szczególnym czasie. Nawiążemy również do obchodów 1050-lecia chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Krakowie.

W tym roku na spotkaniu na gdańskiej starówce będzie prowadzony festyn ewangelizacyjny, podczas którego zagra zespół "Jeszcze raz", odbędą się pantomimy, tańce, świadectwa życia, konkursy i zabawy dla całych rodzin oraz prezentacja dzieł miłosierdzia realizowanych w Kościele na terenie naszej archidiecezji. Tradycyjnie zostanie odtańczony Polonez, który stał się już stałym elementem tego wydarzenia, a w drugiej części "Wieczór Uwielbienia" poprowadzi zespół Kuby Kornackiego "Kanaan" w składzie: Cezary Paciorek, Grzegorz Nadolny, Maciej Afanasjew, Grzegorz Lewandowski oraz Mateusz Otczyk. Ponadto z zespołem śpiewają: Małgorzata Kornacka, Paulina Grochowska oraz Oksana Terefenko.

Inicjatywa Katolicy na Ulicy organizowana jest od 17 lat. W 1999 roku z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Gdańsku odbyła się pierwsza ewangelizacja uliczna. Od tego momentu wpisała się ona na stałe w trójmiejskie wydarzenie kulturalno-ewangelizacyjne. Całość organizuje Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji "Jezus Żyje".

program imprezy ewangelizacyjnej
"Katolicy Na Ulicy"


16.30 - 18.45 Festyn ewangelizacyjny
zagra zespół "Jeszcze raz", tańce, pantomimy ewangelizacyjne, świadectwa życia, zabawy i konkursy dla całych rodzin
4 półgodzinne bloki, prezentujący Boże Miłosierdzie w następujących kontekstach:
1. daru życia
2. chrztu świętego - nawiązanie do 1050 - lecia chrztu Polski
3. Jezusa Chrystusa, który daje nam nowe życie
4. dzieł Miłosierdzia, które są obecne w diecezji, a do których jesteśmy zaproszeni

18.45 - 19.15 Polonez

19.15 - 20:30 Wieczór Uwielbienia - zespół "Kanaan"

20.30 - 21.00 Modlitwa za miasto i zakończenie


W czasie całej imprezy będzie odbywała się ewangelizacja bezpośrednia.

Przeczytaj także

Opinie (23)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.