• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kajakowa Przygoda | Wyspa Sobieszewska

 • niedziela, 5 czerwca 2022, godz. 10:00 - 15:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Przystań Młynówka
 • Bilety
  wstęp wolny

Kajakowa przygoda na Wyspie Sobieszewskiej. Rozpocznij sezon kajakowy na Wyspie Sobieszewskiej! 5 czerwca przy Przystani Młynówka odbędzie się rodzinny piknik rodzinny pełen atrakcji związanych z wodą, Wyspą Sobieszewską, historią i ekologią.

W programie m.in.: pływanie kajakami i SUP-ami, żeglarskie i wodne gry i zabawy, konkursy, warsztaty, ognisko. Wstęp na wydarzenie i wszystkie aktywności jest bezpłatny. Kajakowa Przygoda organizowana jest przez Miasto Gdańsk przy współpracy z Fundacją Family Challenge i Partnerstwem na Rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej.

W 2021 roku na kanale Młynówka na Wyspie Sobieszewskiej otwarto nową przystań kajakową. Postawiono wiaty piknikowe, miejsca do osuszania kajaków, przygotowano miejsce ogniskowe.
Społeczność mieszkańców dzielnicy tworząca Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej razem z działającą od lat w obszarze turystyki aktywnej Fundacją Family Challange postanowili, organizując kolejne, rodzinne wydarzenie, przybliżyć to miejsce wszystkim gdańszczanomi gościom odwiedzającym Wyspę. .

Piknik odbędzie się 5 czerwca, w godz. 10.00 - 15.00. Głównymi atrakcjami będzie pływanie kajakami i SUP-ami po Martwej Wiśle oraz podziwianie Wyspy Sobieszewskiej od strony wody.
Dodatkowe zabawy wodne i żeglarskie przygotuje Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego: regaty łódek origami, tańce żeglarskie, bieg Jungów, nauka węzłów, olbrzymie bańki mydlane czy grę w Bubball. Animatorzy GAK Wyspy Skarbów oraz Fundacji Strefa Mocy poprowadzą warsztaty robienia magnesów z masy porcelanowej oraz latawców.

Dla najmłodszych przygotowano dmuchany zamek, popcorn i watę cukrową. Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej przygotowało konkursy wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej, a OSP Sobieszewo zaprezentuje wóz strażacki oraz podstawy pierwszej pomocy.

Dodatkowo, w ramach akcji #zameldujsiewgdansku, na miejscu stanie mobilny punkty Karty Mieszkańca. Dowiemy się w nim jak zameldować się w Gdańsku czy wyrobić Kartę Mieszkańca. Meldunek to korzyści dla dzielnicy m.in.: im więcej zameldowanych mieszkańców, tym większa jest kwota Budżetu Obywatelskiego w danej dzielnicy.

Organizatorzy zapraszają do odpoczynku, piknikowania i przywiezienia ze sobą produktów na ognisko.

Szczegóły na temat wydarzenia na stronie: www.aktywnienawyspie.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku: https://bit.ly/KajakowaPrzygoda.

Piknik realizowany jest w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzonego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego 2027.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • w plenerze , projekcje filmowe , warsztaty
  cze 1-31.08

  Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe
  Lato na Patio 2022