• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Juwenalia Akademii Experymentu

Wydarzenie w ramach

Juwenalia to czas świetnej zabawy, który aż emanuje radością i głośnym śmiechem! Nie inaczej będzie w przypadku Juwenaliów Akademii EXPERYMENTU. Wielkimi krokami nadchodzi 10. rok Akademii, w związku z czym zaplanowane jest huczne świętowanie - jak na tak ważny dzień przystało!

Juwenalia będą składać się z trzech części. Wszystko zacznie się z pompą - pierwsza część to doskonała okazja, aby poczuć się jak student(ka) Akademii EXPERYMENTU! Czeka na Was spektakularne Science Show oraz dwa wykłady, które wygłoszą nasi prelegenci. Darmowe wykłady odbędą się w godzinach 10.00 - 11.30 i  będą skierowane do rodziców z dziećmi w wieku 6 - 12 lat.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują bezpłatne zapisy - w celu rezerwacji miejsca należy przesłać imiona i nazwiska uczestników na adres: m.daniluk@experyment.gdynia.pl

Pierwszy wykład pt. "Tajemnicza siła" poprowadzi dr hab. Wiesław Laskowski, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, który opowie o niezwykłych właściwościach pewnych kamieni, które później nazwano magnetyzmem. Przygotujcie się na przyciągające opowieści!

Podczas wykładu "Wspólne życie z psami zaprzęgowymi",  Grzegorz Linda - trener psich zaprzęgów, podróżnik i survivalowiec - opowie o codziennym życiu psów, wspólnych zabawach, treningach i zawodach. Będzie również ze swoimi psami podczas...

Drugiej części całych Juwenaliów, czyli aktywności naukowych, przygotowanych przez edukatorów Centrum Nauki EXPERYMENT, którzy zaprezentują tylko najlepsze z najlepszych doświadczeń i eksperymentów. Jedno jest pewne - nudy nie będzie! Aktywności naukowe są otwarte dla wszystkich w godzinach 11.00 - 13.00 i będą zlokalizowane w przestrzeniach PPNT (budynek III, parter).

Trzecia część to cztery różne warsztaty naukowe prowadzone przez prelegentów Akademii EXPERYMENTU:

WARSZTAT 1:
"W świecie starożytnych ozdób" poprowadzi Monika Kalka, wiceprezes zarządu Fundacji Ochrony i Promocji Zabytków Pomorza Pro turris. Poznamy krótką historią biżuterii - do czego była wykorzystywana, z czego była wykonywana, jakie miała znaczenie. W oparciu o starożytne wzory, spróbujemy własnoręcznie wykonać proste ozdoby z metalu - dla każdego coś się znajdzie!

WARSZTAT 2:
"Kręcimy film" poprowadzi go Filip Ignatowicz, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Podczas warsztatu dowiemy się o podstawach pracy na planie i zawodach filmowych. Podzieleni na grupy i funkcje oraz wyposażeni w gadżety, zaczniemy pracować nad konkretnymi scenami z dobrze znanych nam filmów. Przy użyciu magii zielonego ekranu przeniesiemy się do różnych światów i uniwersów oraz poznamy smak bycia aktorem, reżyserem i operatorem. To co? Akcja!

WARSZTAT 3:
"Wśród genialnych roślin" - dr hab. Joanna Mytnik, profesor Uniwersytetu Gdańskiego i biolog z pasją odkrywania tajemnic roślin, która opowie o tym jak komunikują się między sobą rośliny, jak się uczą, a także jakie zaskakujące strategie stosują - zwodzenie, straszenie, udawanie.  Poznamy niesamowity geniusz roślin!

WARSZTAT 4:
"Wojsko w naszej krwi" poprowadzi dr Wojciech Glac, neurobiolog z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Uniwersytetu Gdańskiego. Warsztat dotyczyć będzie białych krwinek, które w naszej krwi stanowią niezwykłe wojsko zdolne do walki z każdym wrogiem, bez względu na to, czy jest to bakteria, czy wirus. Jak wyglądają nasi żołnierze, jakie mają rangi, w jakich uczestniczą misjach, jaką posiadają broń i w jaki sposób dbają one o naszą odporność dowiemy się podczas warsztatu.

Przyjdźcie świętować ten ważny dzień w Centrum Nauki EXPERYMENT - gwarantowana masa nowych doświadczeń i mnóstwo zabawy!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    5 zł
Wstęp na wykłady oraz aktywności naukowe jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy na część wykładową - zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy m.daniluk@experyment.gdynia.pl

Bilety na część warsztatową kosztują 5zł za osobę. Liczba miejsc jest ograniczona. Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona 28 października na stronie internetowej bilety.experyment.gdynia.pl.

Opinie