• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jug 111 - Czy Java musi być barokowa?

Po wakacjach wracamy do programowania. Będzie o Kotlinie i Javie z funkcyjnym (deklaratywnym) podejściem.

w każdy wtorek (do 30.06), godz. 17:00

bilety 100 zł

w każdą środę (do 18.12), godz. 19:00 - 21:00

Wstęp wolny
10 mniej znanych funkcjonalności Kotlin'a
Kotlin jest obecnie jednym z najgorętszych tematów pośród deweloperów platformy JVM, szczególnie w społeczności Android'a po tym jak Google ogłosił oficjalne wsparcie dla Kotlin'a na ich platformie mobilnej. Dzięki Kotlin'owi deweloperzy są wstanie pisać bardziej elegancki kod popełniając przy tym znacznie mnie błędów. Jako że jest on w pełni zgodny z Javą kod w nim napisany może być dowolnie mieszany z kodem Javowym lub nawet z czasem go sukcesywnie zastępować.

W trakcie tej prelekcji zaprezentuję Wam 10 mniej znanych funkcjonalności zaimplementowanych w języku Kotlin. O części z nich być może nie dowiecie się nawet czytając oficjalną dokumentację na stronie producenta.

Paweł Włodarczyk, zaklinacz kodu oraz entuzjasta nowych technologii. Ma obsesję na ciągłym podnoszeniu swoich umiejętności koderskich oraz zagłebianiu się w arkana świata programowania. Stale poszukuje nowych wyzwań czy to w pracy czy to poza nią.

W wolnym czasie uwielbia zagrywać się w gry w stylu retro, zagłębiać w japońskiej kulturze oraz wyciskać z siebie siódme poty na rowerze i na siłowni.

Obecnie zatrudniony jako zaklinacz w firmie 7N.

A little bit of functional, a little bit of Java. How To make it upside down!

Java 8 przyniosła nam dobrodziejstwo, które zbliżyło nas nieco do tworzenia funkcyjnego kodu - wyrażenia. Pracując z "legacy" jak i nowym kodem, zdaliśmy sobie sprawę, że często sposób w jaki jest to używane/wykorzystywane nie przynosi nam żadnych korzyści, a wręcz uprzykrza nam życie. Nasza prezentacja opiera się na doświadczeniu oraz przypadkach, które możecie napotkać w codziennej pracy.

Chcemy pokazać Wam case-studies, dzięki którym dowiecie się, jak niedużym nakładem:
- uczynić kod bardziej czytelnym i łatwiejszy w utrzymaniu i testowaniu,
- uczynić wasz kod bliższy SOLIDnym zasadom,
- kierować się podejściem funkcyjnym,
- ułatwić sobie testowanie,
- używać narzędzi i klas podstawowego pakietu JDK, o których istnieniu mogliście nie wiedzieć

Michał Jonko
Software Engineer od ponad 10 lat, skupiony głównie (jak nie jedynie) na pracy z JVM. Pasjonat optymalizacji, walki z wydajnością, automatyzacji, identyfikacji procesów i systemów decyzyjnych. Niestety również wymagający maruda, wielki "fan" Agile, czciciel czytelnego i łatwego w utrzymaniu kodu funkcyjnego.
Wolny czas spędza głównie za kierownicą sportowych samochodów, chociaż czasami lubi się sprawdzić jako dobry ojciec 3 córek.

Krzysztof Borowa
Od 10 lat adept JVM, fan "utrzymywalnych" testów i podejścia funkcyjnego. "Czciciel" wszelakich spotkań, meetingów i innych fascynujących "agilowych" smaczków. Ojciec czystego kodu i nie tylko, po godzinach walczący przy whisky nad kolejnymi planszówkami.

Po spotkaniu zapraszamy na tradycyjną wymianę myśli w kawiarni na dole."

Opinie

  • warsztaty , sesja naukowa , warsztaty , pokaz
    kwi 30-5.05
    g. 09:00 - 18:00
    Gdynia, Experyment
    Biologiczna majówka
  • warsztaty , warsztaty
    maj 5-6
    niedziela - poniedziałek, g. 14:00 - 17:00
    Kadyny, Kadyny Folwark
    Warsztaty Kulinarne