stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jubileusz W Kaczych Butach online

Zapraszamy na obchody 10-lecia grupy teatralnej W Kaczych Butach.

Codziennie, od 25 do 27 marca o godz. 19, na kanale YouTube Konsulatu Kultury prezentować będziemy materiały związane z jej historią i dorobkiem artystycznym. Grupa założona i prowadzona przez Magdę Bochan-Jachimek jest dzisiaj najdłużej działającą w Trójmieście grupą teatralną dla dorosłych amatorów. 4 premiery teatralne, 6 pokazów warsztatowych i ogrom nagród przywiezionych z ogólnopolskich festiwali to dorobek w wielkim skrócie.

Podczas obchodów online przygotowaliśmy dla widzów reportaż o grupie, warsztaty teatralne oraz pokaz gorąco przyjętego przez widzów i krytykę spektaklu "Stara baba. Tragedia antyczna" Szymona Jachimka w reż. Magdaleny Bochan-Jachimek.

Szczegółowy plan obchodów online:
25 marca, godz. 19 "Wejść W Kacze Buty" - warsztaty teatralne
26 marca, godz. 19 "10 lat W Kaczych Butach" - reportaż
27 marca, godz. 19 "Stara baba. Tragedia antyczna" - spektakl

Wszystkie wydarzenia dostępne bezpłatnie. Reportaż oraz warsztaty pozostaną na naszym kanale YT, spektakl będzie dostępny w dniu prezentacji, w godzinach od 19 do 23:59.

Historia grupy w pigułce:

Grupa "W Kaczych Butach" to grupa warsztatowa prowadzona od 10 lat w Gdyńskim Centrum Kultury przez Magdalenę Bochan-Jachimek, która jest pomysłodawczynią całego projektu. Grupa liczy 21 uczestników, 17 kobiet i 4 mężczyzn. Przez dekadę uzbierało się 143 warsztatowiczów. Jedna osoba uczestniczy w zajęciach nieprzerwanie od dziesięciu lat. Z pierwszego składu w grupie znajdują się trzy osoby, a cztery mają staż 9-letni. Rekord padł w 2016 roku, kiedy w zajęciach brały udział aż 44 osoby. Od zawsze więcej było kobiet, ale mężczyzn również nie brakowało. Najwięcej pojawiło ich się w 2016 roku, aż szesnastu. Najmłodsza aktywnie uczestnicząca osoba miała lat 17, a najstarsza 73 lata.

Grupa spotyka się 9 miesięcy w roku. Zajęcia trwają od 2 do 4 godzin. Statystycznie w ciągu roku odbywa się ok. 40 spotkań. Każdy rok warsztatowy kończy się pokazem lub premierą. Do tej pory odbyło się sześć pokazów warsztatowych ("Sceny", "Monologi" - w dwóch odsłonach, "Bajkowa zadyma", "Marzenia", "Przychodzi Grek do boga") oraz 4 premiery pełnowymiarowych spektakli:
"Miłość bliźniego" - premiera: 24.05.2014, spektakl zagrany 3 razy
"Umowa o arcydzieło" - premiera: 17.06.2016, spektakl zagrany 16 razy
"Superświetnie" - premiera 2.06.2017, spektakl zagrany 24 razy
"Stara baba. Tragedia antyczna" - premiera 27.11.2019, spektakl zagrany 6 razy (dotychczas).

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.