stat
Impreza już się odbyła

Jubileusz 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca UG Jantar

zGłębiNowe - Jubileusz 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego Jantar

mar 23

środa, godz. 19:00

bilety 120 - 130 zł
Kup bilet
Dwa terminy:
26 listopada, godz. 19:00
27 listopada, godz. 16:00
Sala Teatralna, Budynek Neofilologii UG
ul. Wita Stwosza 51, Gdańsk


 
Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego "Jantar", zrzeszający studentów i absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego oraz innych trójmiejskich uczelni, działa nieprzerwanie od 1970 roku. Zespół prezentuje swój program na licznych koncertach w kraju i za granicą. Dzięki konsekwentnej pracy, skupionej na podnoszeniu poziomu wykonawczego i stałemu poszerzaniu repertuaru, ZPiT UG Jantar zdobywa uznanie i nagrody na wielu festiwalach i konkursach.
 
Świętując Jubileusz 50-lecia Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego Jantar chce nie tylko spojrzeć daleko wstecz i odtworzyć zapomniane choreografie wykonywane w ubiegłych dekadach, ale także zaprezentować to, co w repertuarze nowe - wyrosłe ze spuścizny polskiego folkloru i przetworzone przez współczesną wrażliwość osób, które dziś tworzą Zespół. Tytuł koncertu - "zGłębiNowe" jest jednocześnie jego najkrótszym streszczeniem. Na jednej scenie, oprócz obecnych członków "Jantara" zaprezentują się również osoby, które kiedyś tworzyły Zespół. Występom będzie towarzyszyła międzypokoleniowa kapela, która wykona utwory skomponowane  specjalnie na tę okazję.
 
Zespół prowadzą:
Milena Jurczyk - choreograf, Barbara Madany - kierownik organizacyjny, Anna Barszcz - kierownik muzyczny, Jakub Musik - kierownik kapeli. 
 
Wstęp na bezpłatne wejściówki - informacja na stronie https://50.jantar.ug.edu.pl/

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.  
 

Informacja o biletach

Wstęp na bezpłatne wejściówki - informacja na stronie https://50.jantar.ug.edu.pl/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.