stat
PATRONAT

Jubileusz 25-lecia Edyty Górniak - "Love 2 Love" (16 opinii)

pop

Edyta Anna Górniak - polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, producent, reżyser, aktorka musicalowa. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Honorowa obywatelka gminy Ziębice oraz Honorowy Ambasador Stolicy Polskiej Piosenki Opole.

Relacja z imprezy

2. Tribute to

pop
paź 18

piątek, godz. 19:00 - 21:30

Gdynia,
bilety 99-299 zł
Kup bilet

Edyta Górniak - Akustycznie

pop
gru 14

sobota, godz. 19:00

bilety 140 - 200 zł
Kup bilet
W 1994 roku Górniak została wybrana wewnętrznie przez Telewizję Polską na pierwszą w historii reprezentantkę Polski podczas 39. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem "To nie ja!", z którym zajęła ostatecznie drugie miejsce, najwyższe w historii kraju w widowisku oraz jedno z najwyższych wśród debiutujących w konkursie nadawców publicznych. Po udziale w Eurowizji wokalistka wydała swój debiutancki album studyjny zatytułowany Dotyk, który ukazał się w 1995 roku. Jeszcze tego samego roku, otrzymał status złotej i platynowej płyty, a dwa lata później - czterokrotnej platynowej płyty. Utwory z krążka, takie jak "Jestem kobietą", "Nie opuszczaj mnie", czy "Dotknij..." zostały hitami, a ostatni z nich promowany był w rozgłośniach radiowych i telewizyjnych na terenie całej Polski, zajmując m.in. 1. miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

pop - koncerty w Trójmieście


W kolejnym roku Górniak rozpoczęła karierę światową. 7 listopada 1997 roku wydała swój drugi album studyjny zatytułowany Edyta Górniak. Był to zarazem jej pierwszy album anglojęzyczny i międzynarodowy. W Japonii album zatytułowano Kiss Me, Feel Me. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad 350 tys. egzemplarzy i pojawiła się na europejskich listach przebojów, w Norwegii (13. miejsce), Szwecji (18. miejsce), Finlandii (22. miejsce) i Szwajcarii (40. miejsce). Singel z płyty, "One & One" zaprowadził Edytę Górniak jako pierwszego polskiego wokalistę na listę European Radio Top 50 pisma "Music & Media". W 1999 roku wydano pierwszy album koncertowy wokalistki - Live '99. Płyta zawiera nagrania z trasy koncertowej, która miała miejsce na terenie Polski. Trzeci studyjny album artystki, Perła, wydany został 9 marca 2002. Dokładnie miesiąc po premierze, album został certyfikowany jako złoty. Złożony z dwóch dysków - pierwszy został wydany wyłącznie na polski rynek, zaś drugi został później wydany międzynarodowo na płycie Invisible, która była edycją międzynarodową albumu Perła. Singel promujący album, "Impossible", notowany był na listach przebojów w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach.

Z powodów rodzinnych, kolejną płytę wokalistka wydała dopiero pięć lat później. Album E.K.G uzyskał status platynowej płyty. W lipcu 2008 roku na festiwalu TOPtrendy Górniak zajęła 5. miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się płyt 2007 roku dzięki płycie E.K.G. W 2008 roku, ukazał się album Zakochaj się na Święta w kolędach, na którym znalazło się 10 najpopularniejszych piosenek świątecznych oraz kolęd. W 2012 roku wydano szósty album studyjny wokalistki, My, promowany singlami "Teraz - tu", "On the Run", "Nie zapomnij", "Consequences" oraz "Sens-Is".

Piosenkarka piętnastokrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Dwukrotnie została laureatką tejże nagrody. W 1994 roku otrzymała Wiktora. Zdobyła też statuetkę Eska Music Awards oraz nagrodę międzynarodową przyznaną przez Hiszpanów za "Najlepszy głos Europy". Była też czterokrotnie nominowana do nagród Viva! Najpiękniejsi i VIVA Comet Awards (w tej drugiej raz wygrała). Otrzymała również nominacje do Superjedynek i Telekamer. W 2010 uhonorowano ją Bursztynowym Słowikiem.

Jubileusz 25 lecia Edyty Górniak LOVE 2 LOVE, 25.10.2015r. godz.18:00 ERGO ARENA
gościnnie wystąpi: Mieczysław Szcześniak i GLACA ze Sweet Noise
Bilety w cenie od 60zł do 150zł do nabycia:
www.eventim.pl, www.kupbilecik.pl,www.biletyna.pl
Informacje tel. 500 461 318

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    60 - 150 zł
Bilety w cenie: 60 zł, 80 zł, 100 zł, 120 zł, 150 zł VIP do nabycia:
kasa nr 3 w ERGO ARENIE,
czynna pn.-pt. w godz. 10-16, tel.: (58) 76 72 101
salony EMPiK
Media Markt

A także za pośrednictwem stron:
- www.eventim.pl
- www.kupbilecik.pl
- www.biletyna.pl

Informacje i zamówienia zbiorowe biletów tel. 500 461 318, e-mail biuro@royalconcert.pl

Opinie (16) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni