• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jozef van Wissem

Jozef van Wissem jest ulubionym kompozytorem amerykańskiego reżysera Jima Jarmuscha i autorem muzyki do filmu "Tylko kochankowie przeżyją". Za ścieżkę dźwiękową do "Only lovers left alive" otrzymał Cannes Soundtrack Award, ale muzyka filmowa to tylko ułamek jego bogatej działalności artystycznej, w tym także współpracy z Jimem Jarmuschem.

Panowie chętnie razem grają w duecie gitarowo-lutniowym, co zaowocowało już trzema albumami. Dla muzyka lutnia nie jest instrumentem przeznaczonym wyłącznie do wykonywania muzyki dawnej, ale doskonale służy mu w jego minimalistycznych projektach muzycznych (van Wissem chętnie komponuje np. utwory na lutnię i elektronikę). Kompozycje van Wissema opierają się na tradycyjnych renesansowych i barokowych zapisach poddawanych awangardowym zabiegom Cechuje je szczególny, często mroczny, oniryczny klimat. Idealnie pasują do filmów Jarmuscha.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


Muzyka van Wissema, hipnotyzująca, czysta, minimalistyczna, intensywnie działająca na emocje słuchaczy, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Van Wissem nieustannie koncertuje, dając show w różnych miejscach na całym świecie, choćby na festiwalach takich jak All Tomorrow's Parties. Studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka. Na Harvardzie, Wesleyan University i Mills College wykłada przedmiot o nazwie >wyzwolenie lutni< (the liberation of the lute). national gallery w londynie zleciła muzykowi skomponowanie "ścieżki dźwiękowej" do obrazu ambasadorowie hansa holbeina. wspólnie z tildą swinton pracowali nad rewelacyjnym albumem "the mystery of heaven". muzyk jest też odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do gry komputerowej sims medieval, a ostatnio coraz częściej zajmuje się komponowaniem muzyki filmowej. specjalnie na jego zamówienie stworzono rodzaj "czarnej lutni", którą usłyszeć można na jego solowym albumie nihil obsta. https://www.youtube.com/watch?v=nL42CYMTNWI

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  45 zł
 • Przedsprzedaż
  40 zł
do nabycia na ul. Korzennej 33/35, w Księgarni PWN
w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz przez stronę: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/muzyka-klasyczna/2074161-jozef-van-wissem-2.html

45 zł w dniu wydarzenia, do nabycia na godz. przed koncertem w Centrum św. Jana

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.