Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jothabelsi

JOTHABELSI

jazz - koncerty w Trójmieście


15.01.2010 g. 20.00


Wyjątkowy projekt multimedialny prowadzony przez Elvina Flamingo. Premiera filmu, koncert, wernisaż malarstwa i video-art. W filmie "Jothabelsi" autor sięga po poetykę Dogmy, by opowiedzieć o pasjach, energii i tajemnicach drzemiących w lokalnych artystach takich jak Tymański, Mazolewski, Wojtczak czy Dr Jahkill.


JOTHABELSI Elvina Flamingo to: film + obrazy + videoart + koncert + Jothabelsi Zeitung.


1. Film JOTHABELSI to opowieść o enigmatycznej idei "The Jothabels", o pasjach, o wynalazkach, o tajemnicy, o różnicy, o potrzebach przekazania światu energii, która przez nas przepływa. Jothabelsi to energia metafizyczna i potrzeba twórcza potencjalnie drzemiąca w każdym z nas. Reżyser świadomie zaciera granicę pomiędzy fikcją a rzeczywistością, pomiędzy dokumentem a fabułą.

Gatunek: DOGMA / EKSPERYMENT/ Muzyka: Dr.Jahkill, Wojtek Mazolewski, Tymon Tymański, Irek Wojtczak, Jothabelsi/ W filmie występują między innymi: Dawid Fyszbeyn, Tymon Tymański, Wojtek Mazolewski, Dr.Jahkill, Irek Wojtczak/ Scenariusz i reżyseria: Elvin Flamingo/ Czas trwania filmu: 58 minut2. MALARSTWO (jothabelsi) Elvin Flamingo.

Wystawa obrazów ściśle powiązanych z ideą filmu, m.in. prace: "Wstyd", "The Smell", "Regular Work", "She likes pink a lot".

Elvin Flamingo w Galerii ŻAK pokaże obrazy oparte na zasadach enigmatycznej idei "The Jothabels" mówiącej o pasji, wynalazczości, tajemnicy i potrzebie przekazania światu przepływającej przez nas energii.

Elvin Flamingo w swojej twórczości robi wrażenie wolnego od ograniczeń środowiskowo - instytucjonalnych. Jego prace to nieskrępowana zabawa nieograniczona koniecznością jednoznacznego odczytania. Obrazy te mają w sobie ogromny ładunek radości i bezpośredniości.

Wernisaż: 15.01.2010, g. 19.00

Wystawa potrwa do 08.02.2010

Wstęp wolny.


3. VIDEOART (jothabelsi) Elvin Flamingo.

Filmy nieme, m.in.: "Postaram się nie mrugnąć".


4. Koncert (jothabelsi) - muzycy występujący w filmie.

FREEYO Wojtczak Mazolewski Gos.

Dr.Jahkill MASZYNA DO MIĘSA.


5. Jothabelsi ZEITUNG (wydawnictwo artystyczne).

Pierwszy numer JOTHABELSI ZEITUNG współtworzą: Jerzy Medyński, Elżbieta Jeznach, Irek Wojtczak, Kasia Swinarska, Agata Nowosielska, Artur Wyszecki, Dr.Jahkill, Andreas Hetzer, Maciej Swinarski, Joanna Safranow, Anya Shu, Wojtek Mazolewski i Elvin Flamingo.


Elvin Flamingo - artysta multimedialny urodzony w Pelplinie w 1967 roku.; Elvin Flamingo a.k.a. Jarosław Czarnecki (Sopot). Dyplom w 2004 r. na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (pracownia prof. Jerzego Krechowicza). Twórca i ex-lider grupy artystycznej "Onion Center Club" oraz "A Taste of Honey".

2004 r. - pierwszy film autorski pt. "THE JOINER'S BABY" na podstawie dramatu Rolanda Topora "Dzidziuś Pana Laurenta" [NAGRODA SPECJALNA JURY 2005 Gdańsk - jury w składzie Piotr Łazarkiewicz, Maria Kornatowska, Krzysztof Kornacki].

2008 r. - drugi film autorski pt. "SMALL SPACES" - dokument o trudnej sztuce improwizacji z udziałem wielu znakomitości sceny amerykańskiej i polskiej muzyki improwizowanej. [Nagroda GOLD REMI AWARD 2009 w kategorii "The Arts" na 42 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Houston, USA, Nominacja do tytułu ODKRYCIE ROKU 2008].


Freeyo - to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn.

Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą "przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda" po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany "Freeyo". Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną.

Artyści o projekcie mówią tak: "Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno - konstrukcyjne - niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji". To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo.


Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wstęp tylko osoby pełnoletnie.

Bilety:
10,- super zniżka* dla studentów szkół artystycznych;
15,- zniżka* dla studentów;
20,- przedsprzedaż;
30,- dzień przed i w dniu koncertu;
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej (1 bilet na 1 legitymację)

Sprzedaż i rezerwacja biletów - tylko w Klubie ŻAK. Kasa czynna codziennie: g.15.00 - 21.00, w sb i nd od g.16.00 (kasa@klubzak.com.pl; 58 344 05 73 w.117). Rezerwacje należy odebrać nie później niż pół godziny przed przedstawieniem. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane.

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.