Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jothabelsi

JOTHABELSI

jazz - koncerty w Trójmieście


15.01.2010 g. 20.00


Wyjątkowy projekt multimedialny prowadzony przez Elvina Flamingo. Premiera filmu, koncert, wernisaż malarstwa i video-art. W filmie "Jothabelsi" autor sięga po poetykę Dogmy, by opowiedzieć o pasjach, energii i tajemnicach drzemiących w lokalnych artystach takich jak Tymański, Mazolewski, Wojtczak czy Dr Jahkill.


JOTHABELSI Elvina Flamingo to: film + obrazy + videoart + koncert + Jothabelsi Zeitung.


1. Film JOTHABELSI to opowieść o enigmatycznej idei "The Jothabels", o pasjach, o wynalazkach, o tajemnicy, o różnicy, o potrzebach przekazania światu energii, która przez nas przepływa. Jothabelsi to energia metafizyczna i potrzeba twórcza potencjalnie drzemiąca w każdym z nas. Reżyser świadomie zaciera granicę pomiędzy fikcją a rzeczywistością, pomiędzy dokumentem a fabułą.

Gatunek: DOGMA / EKSPERYMENT/ Muzyka: Dr.Jahkill, Wojtek Mazolewski, Tymon Tymański, Irek Wojtczak, Jothabelsi/ W filmie występują między innymi: Dawid Fyszbeyn, Tymon Tymański, Wojtek Mazolewski, Dr.Jahkill, Irek Wojtczak/ Scenariusz i reżyseria: Elvin Flamingo/ Czas trwania filmu: 58 minut2. MALARSTWO (jothabelsi) Elvin Flamingo.

Wystawa obrazów ściśle powiązanych z ideą filmu, m.in. prace: "Wstyd", "The Smell", "Regular Work", "She likes pink a lot".

Elvin Flamingo w Galerii ŻAK pokaże obrazy oparte na zasadach enigmatycznej idei "The Jothabels" mówiącej o pasji, wynalazczości, tajemnicy i potrzebie przekazania światu przepływającej przez nas energii.

Elvin Flamingo w swojej twórczości robi wrażenie wolnego od ograniczeń środowiskowo - instytucjonalnych. Jego prace to nieskrępowana zabawa nieograniczona koniecznością jednoznacznego odczytania. Obrazy te mają w sobie ogromny ładunek radości i bezpośredniości.

Wernisaż: 15.01.2010, g. 19.00

Wystawa potrwa do 08.02.2010

Wstęp wolny.


3. VIDEOART (jothabelsi) Elvin Flamingo.

Filmy nieme, m.in.: "Postaram się nie mrugnąć".


4. Koncert (jothabelsi) - muzycy występujący w filmie.

FREEYO Wojtczak Mazolewski Gos.

Dr.Jahkill MASZYNA DO MIĘSA.


5. Jothabelsi ZEITUNG (wydawnictwo artystyczne).

Pierwszy numer JOTHABELSI ZEITUNG współtworzą: Jerzy Medyński, Elżbieta Jeznach, Irek Wojtczak, Kasia Swinarska, Agata Nowosielska, Artur Wyszecki, Dr.Jahkill, Andreas Hetzer, Maciej Swinarski, Joanna Safranow, Anya Shu, Wojtek Mazolewski i Elvin Flamingo.


Elvin Flamingo - artysta multimedialny urodzony w Pelplinie w 1967 roku.; Elvin Flamingo a.k.a. Jarosław Czarnecki (Sopot). Dyplom w 2004 r. na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (pracownia prof. Jerzego Krechowicza). Twórca i ex-lider grupy artystycznej "Onion Center Club" oraz "A Taste of Honey".

2004 r. - pierwszy film autorski pt. "THE JOINER'S BABY" na podstawie dramatu Rolanda Topora "Dzidziuś Pana Laurenta" [NAGRODA SPECJALNA JURY 2005 Gdańsk - jury w składzie Piotr Łazarkiewicz, Maria Kornatowska, Krzysztof Kornacki].

2008 r. - drugi film autorski pt. "SMALL SPACES" - dokument o trudnej sztuce improwizacji z udziałem wielu znakomitości sceny amerykańskiej i polskiej muzyki improwizowanej. [Nagroda GOLD REMI AWARD 2009 w kategorii "The Arts" na 42 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Houston, USA, Nominacja do tytułu ODKRYCIE ROKU 2008].


Freeyo - to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego (lidera i twórcę Pink Freud), Irka Wojtczaka (saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michała Gosa (perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn.

Trio to formuła wymagająca od muzyków największego zaangażowania. Pełne pasji i energii koncerty to znak rozpoznawczy zespołu. Mając w pamięci dokonania The Ornette Coleman Trio, Jimi Hendrix Experience, Cream, Anthony Braxton - Seven Compositions (Trio), Thomas Chapin Trio czy The Thing, muzycy szukają harmonii wspólnego języka muzycznego. Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo, że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką. Zgodnie z maksymą "przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda" po jednym z zarejestrowanych radiowych koncertów uznali, że mogą się podzielić tym materiałem muzycznym z publicznością, przygotowując dla niej koncertowy album zatytułowany "Freeyo". Zawartość tego albumu to muzyka otwarta na nowe i stare horyzonty, gdzie muzycy czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną.

Artyści o projekcie mówią tak: "Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno - konstrukcyjne - niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji". To trzeba zobaczyć przede wszystkim na żywo.


Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wstęp tylko osoby pełnoletnie.

Bilety:
10,- super zniżka* dla studentów szkół artystycznych;
15,- zniżka* dla studentów;
20,- przedsprzedaż;
30,- dzień przed i w dniu koncertu;
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej (1 bilet na 1 legitymację)

Sprzedaż i rezerwacja biletów - tylko w Klubie ŻAK. Kasa czynna codziennie: g.15.00 - 21.00, w sb i nd od g.16.00 (kasa@klubzak.com.pl; 58 344 05 73 w.117). Rezerwacje należy odebrać nie później niż pół godziny przed przedstawieniem. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni