• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Join in the Chant: Synth / Electro / EBM

Zapraszamy na drugą odsłonę cyklu Join in the Chant, jedynego wydarzenia w Trójmieście dedykowanego muzyce Synth / Electro / EBM. Po udanej pierwszej edycji, (odbywającej się jeszcze w Protokulturze) pojawił się plan na rychłą kontynuację. Niestety lockdown i zniknięcie Protokultury z kulturalnej mapy trójmiasta, odsunęły realizację aż do teraz... bo już 28 maja, wracamy., by zagrać w sopockim klubie Potem.

lip 16

sobota, godz. 23:00

Sopot,
bilety 20 zł
ulgowy 15 zł
lip 23

sobota, godz. 21:00

Gdynia,
bilety 15 - 20 zł
Tego wieczoru wystąpi dla Was trójka dj, którym electro tętni w żyłach od bardzo dawna:
HERVY (H_12) // +TOG
Drgs_23 // Zoharum & SafeWorld
NOWOTNY //Køldhaus - Łódź


To od niego zaczęli swoją przygodę z muzyką elektroniczną, punktem wyjścia do dalszych poszukiwań, zahaczając o różne gatunki i style, których nie zabraknie również tego wieczoru.

Czego zatem możecie się spodziewać tej nocy?
Z pewnością energetycznego, zadziornego grania w rytmie pulsującej elektroniki, mocnego motorycznego beatu EBM i synthowych wielobarwnych melodii. To wszystko doprawione szczyptą dark techno, industrialu i innych, bliskich stylistycznie gatunków, bo jak się okazuje.....
....Klubowe granie 4x4 nie jedną ma twarz. Obecnie wiele z nich przywdziewa jedną maskę Techno, choć w różnych odmianach. Tymczasem wielu DJ, grających metaliczne, industrialne techno chętnie wplata w swoje sety kawałki electro, synth czy EBM w naturalny sposób. Niektórzy, jak choćby Oscar Mulero, grają specjalne sety wyłącznie w oparciu o te gatunki. Nie jeden label techno zbudował na stylistyce EBM trzon swojego katalogu. Wystarczy wymienić jednym tchem, przeżywającą swój rozkwit, berlińską oficynę Aufnahme + Wiedergabe, Hands, Avant! czy francuski Unknown Pleasures Rec. A to dopiero początek długiej listy... Terence Fixmer, występujący na zeszłorocznej edycji Revive od lat współpracuje z Douglasem McCarthym, liderem Nitzer Ebb legendą i ikoną tej sceny. Wielu spośród Dj i producentów sceny Techno chętnie przyznaje się do inspiracji twórczością Front 242, The Invincible Spirit, The Klinik, Cabaret Voltaire, czy DAF. W Polsce te gatunki najpierw z powodzeniem zagościły na scenie gotyckiej, nowofalowej, czy industrialnej za sprawą mrocznej aury, mocnego beatu, sile przekazu i niesamowitej energii, jaka z nich bije. Tam też eksplorowane są z powodzeniem od wielu lat. Za granicą, choćby w berlińskich klubach, ta muzyka przeżywa od dawna swój renesans i cieszy się zainteresowaniem na równi z innymi gatunkami muzyki elektronicznej... bo kto z koneserów klubowego grania nie zna kawałków Boy Harsher, Phase Fatale, Schwefelgelb czy choćby Imperial Black Unit i Horrorist?

Czas, aby i u nas zagościła na dobre muzyka, która łączy zarówno miłośników syntetycznych brzmień, gotyckich klimatów, czy tych, dla których Techno to niemal religia.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.