stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

John Leysner & The Soulmates

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zaprasza na niesamowity koncert. Połączenie soul'u, funk'y oraz jazz'u w wykonaniu John'a Leysner'a i jego band'u już 17 listopada o godz. 19 w Scenie Muzycznej GAK.

bilety 100-170 zł
Kup bilet

Kandace Springs

kwi 25

czwartek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 100 zł
Kup bilet
Wszechstronność muzyki John'a Leysner'a będzie wyraźnie obecna podczas tego koncertu. Dziesiątki lat doświadczeń, występów na wielu międzynarodowych scenach, między innymi w: Holandii, na Łotwie (Ryga), w Polsce, i Belgii oraz sięganie do różnorodnych stylów muzycznych takich jak: Soul, Funk, Jazz, World Music zainspirowały John'a do stworzenia programu artystycznego. Jest on mieszanką coverów jak i własnych kompozycji, które tego wieczoru zabiorą Państwa we wspaniałą podróż, gdzie dzielenie się jest kluczem, a niebo stanowi granicę.

jazz - koncerty w Trójmieście


John urodził się w Surinamie w małym kraju położonym w Ameryce Południowej. Jego muzyczna przygoda zaczęła się w momencie, kiedy tylko nauczył się chodzić. W Surinamie to normalne i częste zjawisko, że tradycyjne zespoły grają na przyjęciach urodzinowych. Dla małego chłopca stojącego zawsze naprzeciwko zespołu było to coś magicznego, wręcz nie do opisania. W wieku 17 lat kupił swój pierwszy instrument.
Band Johna tworzą:

John Leysner (wokal, gitara basowa)

Sławek Dumański (perkusja)
groove master, swoje lekcje gry na bębnach zaczął od warsztatów prowadzonych przez czołowych perkusistów takich jak Jacek Pelc. Od 2013 r. instruktor w Akademii Muzycznej Rozrywki. Zainspirowany muzyką jazz, blues, funk, soul, salsa. Często jest również muzykiem sesyjnym. Obecnie jest członkiem takich formacji, jak: Q, Ines, Dla Przyjaciół.

Paweł Witulski (keyboard/klawisze, malletkat)
multi-instrumentalista (vibrafonista, pianista, perkusista), rozpoczął przygodę z muzyką w szkole muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Sopocie w klasie fortepianu, w szkoła im. Fryderyka Chopina w Gdańsku - Wrzeszczu skończył klasę gry na instrumentach perkusyjnych, w końcu ukończył na Akademii Muzycznej w Gdańsku kierunek Jazz i klasę wibrafonu. Obecnie aktywnie działa w Trójmiejskiej scenie jazz'owej, współpracuje z wieloma artystami ze świata jazzu, funky i latino, również regularnie gra jako akompaniator dla różnych rodzajów teatrów, projektów, w tym Podaj Pagaj festiwal.

Maciej Grzywacz (gitara)
gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium. Ma na swoim koncie sześć autorskich płyt. Ostatnia z nich to "Connected", nagrana z udziałem muzyków skandynawskich. Poprzednie albumy to: "Solo" - nagrany w całości na gitarze klasycznej, "Black Wine", na którym zagrał kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn z Nowego Yorku. Wcześniejsze płyty: " Fourth Dimension" z udziałem Macieja Obary, Michała Barańskiego i Łukasza Żyty, "Things Never Done", w nagraniu którego wziął udział wybitny trębacz Avishai Cohen z Nowego Yorku, oraz "Forces Within" z udziałem kanadyjskiego perkusisty Tylera Hornby. Oprócz autorskich albumów Maciej Grzywacz nagrał dwie nominowane do Fryderyka płyty z zespołem (0-58) oraz koncertował ze Zbigniewem Namysłowskim, Jakobem Dinesenem, Adamem Pierończykiem, Jackiem Kochanem, Aleksandrą Tomaszewską, Wojciechem Staroniewiczem, Piotrem Lemańczykiem. Gitarzysta występował m. in. w Kanadzie, Izraelu, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Austrii, Rumunii i na Węgrzech. Maciej Grzywacz prowadzi klasę gitary jazzowej w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Marcin Janek (saksofon)
saksofonista tenorowy gra również na: klarnecie i flecie, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofon Macieja Sikały oraz pierwszego i drugiego stopnia w Szkole Muzycznej w klasie klarnet Grzegorza Wieczorka, pedagog, nauczyciel gry na saksofonie, zwycięzca, między innymi: grand prix w krajowym konkursie "Jazz i szkolny festiwal 2013". Koncerty i festiwale: Hevelius Monstar (Brukela), Komeda Jazz Festival, Jazz Jantar, Gdańsk Jazz Nights, Sopot Jazz Festival, Sopot Molo Jazz Festival, Przystanek Woodstock 2014 i wiele innych... Współpraca z artystami: A'freakan Project by Wojciech Staroniewicz, Krystyna Durys, Riverboat Ramblers Swing Orchestra, Jan Konop Big Band (z Grażyną Łobaszewską, Ewą Urygą, Ewą Bem, Krystyną Prońko), Leszek Kułakowski Big Band (z Leszkiem Możdżerem), Seaside Jazz Quintet, Judy Carmichael, Lorraine Brown, Kamil Bednarek.

Marek Romanowski (puzon/trombone)
założyciel Maro Records, muzyk, kompozytor, producent muzyczny. Skończył jazz i muzykę na wydziale Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie puzon. Otrzymał główną nagrodę na Festiwalu Jazz nad Odrą (Wrocław 1999) - pierwsze miejsce dla jego Galaktyki Kwintet (Marek był założycielem, leaderem , kompozytorem). Po wielu latach koncertowania i współpracy z takimi wspaniałymi artystami i zespołami jak: Natalie Cole, Maria Schneider, Tivon Pennicott, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Majewski, Zbigniew Namysłowski, Ewa Bem, Lora Szafran, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki, Piersi, T.Love, Szwagier Kolaska , Sędzia Dred, Human i wielu innych, zdecydował się pracować w studiu w celu odkrywania wszystkich sekretów produkcji muzycznej... jego wiedza i ogromne doświadczenie jako muzyk niewątpliwie miało wpływ na sposób, w jaki pracuje w studiu, gdzie aspekt muzyczny jest zawsze najważniejszy.

Piotr Szlempo (trąbka)
trębacz młodego pokolenia, absolwent Akademii Muzycznej w Wrocławiu w klasie saksofonu Piotra Wotjasika. Zdobywca wielu nagród międzynarodowych i konkursów: Jazz nad Odrą 2017 (Jan Kantner Quartet), LOTOS Jazz Festival 20. Bielska Zadymka Jazzowa (Jan Kantner Quartet), Jazz Juniors 2017 (Jan Kantner Quartet), Blue Note Poznan Competition 2017 (Kuba Lechki Quintet ), Krokus Jazz Festival 2017 (Kuba Lechki Quintet), Review of Young Jazz and Blues Bands in Gdynia 2017 (Kuba Lechki Quintet), Golden Tarka 2015 (Adam Bławicki - Retrospection), 7th Tarnów Jazz Contest 2014 (Jazztelmeni), Anima Wroclaw 2013 ( Jazztelmeni), Szósty Tarnowski Konkurs Jazzowy 2013 (Jazztelmeni), Music Form Festival - Światowid Wrocław 2013 (Jazztelmeni), Czwarty Tarnowski Konkurs Jazzowy 2011 (Fakedrum) and Trzeci Tarnowski Konkurs Jazzowy 2010 (jako solista). Obecnie również związany z trójmiejską sceną (jan konop big band, marcin janek kwintet).

Bilety w cenie 20 zł do nabycia za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl oraz w budynku Sceny Muzycznej GAK przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni