• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jodowanie

 • piątek - sobota, 28 - 29 lipca 2023, godz. 21:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk Brzeźno, Park im. J.J.Haffnera
  Organizator: Projektornia
 • Bilety
  wstęp wolny

Z radością pragniemy po raz kolejny, bo to już czternasta edycja, zaprosić Was na Jodowanie, czyli koncerty w Parku im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie, przy wejściu na plażę numer 39. Ten magiczny wieczór będzie pełen niepowtarzalnej muzyki, podczas której będziecie mieli okazję odetchnąć od codziennego zgiełku i przenieść się w inną, magiczną przestrzeń.

paź 1

niedziela, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 79 zł
lis 4

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 69, 79, 89 zł
Kup bilet

W tym roku wystąpią dla Was:

28/07 (piątek) G. 21:00 - wh0wh0
29/07 (sobota) G. 21:00 - ABSTRACTKULTUR

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


O artystach:
wh0wh0
- elektroniczne brzmienie, kojarzące się z muzyką wyprodukowaną na maszynach, ale wykreowane organicznie, przez solowego perkusistę - Jacka Prościńskiego. Artysta tworzy doskonale korespondujące ze sobą sample, dźwięki harmoniczne i nakładające się na siebie warstwy rytmiczne. Całość powstaje w czasie rzeczywistym przy użyciu kosmicznego zestawu
perkusyjno-elektronicznego. Owocem tych pomysłów jest bardzo dobrze przyjęty album oraz porywające występy na żywo ze specjalnie zaprojektowaną oprawą świetlną (wydanie i produkcja wraz z ekipą Coastline Northern Cuts). Nie możesz tego przegapić!
Jacek Prościński perkusja sensoryczna, elektronika
Marcin Szulc, Kamil Herrmann - światła reaktywne
Tomek Hoax - realizacja dźwięku
więcej o artyście znajdziesz tu: https://www.facebook.com/wh0wh0

ABSTRACTKULTUR
trójmiejski duet powstały w 2018 roku. Projekt tworzą Rafał Dętkoś (Abstract Structure, Ucho, Mho, Gluten) oraz Piotr Wyrwaszeski (Gluten, Technolodzy Procesu, Mała Motoryka). Muzyka ABSTRACTKULTUR to połączenie chłodnych, minimalistycznych przestrzeni elektronicznych z tkanką instrumentów akustycznych i sampling. Koncerty ABSTRACTKULTUR to audiowizualna podróż w gęsty ambient, dub tech, jazz, i świat organicznych cytatów.
więcej o zespole znajdziesz tu: https://www.facebook.com/abstractkultur/

Przypominajka:
Termin: 28/29.07.2023, godz. 21:00
Miejsce: Park im. J. J. Haffnera kolumnada przy wejściu na plażę nr 39
Wstęp: bezpłatny

Kontakt:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91

Jacek Prościński jest od lat aktywny na trójmiejskiej scenie - współtworzy LLovage z Olem Walickim, Mu z Tymonem Tymańskim oraz duety LASY i Hałvva; gra również w zespole Tobiasza Bilińskiego Perfect Son, należał też do nieistniejącego już delay_ok. Przede wszystkim jednak, od 2019 r. intensywnie rozwija swój solowy projekt wh0wh0, w którym doskonali indywidualny styl gry na perkusji. Owocem tego procesu jest debiutancki album Self-Titled wydany przez trójmiejski label Coastline Northern Cuts.

W pewnym momencie mojego życia dotychczasowe, typowe inspiracje perkusyjne zostały wyparte na poczet zmiany postrzegania tego instrumentu. Muzyka tworzona przez producentów elektronicznych wzbudziła we mnie bodziec, który stanowi trzon dla mojej solowej twórczości. Ale rzeczy, które tak skrzętnie ćwiczyłem w salach prób, nie miały tu większego zastosowania. Musiałem nauczyć się grania na nowo - mówi wh0wh0.

wh0wh0 potrafi jednoosobowo wykreować karkołomne przebiegi o intensywności nagrań Autechre czy Aphex Twina. I to takie, których chce się w nieskończoność słuchać, a nie jakieś puste przebiegi, które są cyrkową, techniczną sztuczką - Bartek Chaciński w 40 minut robi przelot przez europejskie sceny elektroniczne, inspirowany katalogami Kompakt, Ninja Tune czy Warp Records. Z tą różnica, że tam gdzie twórcy elektroniki za bardzo zawierzają swoje powodzenie oprogramowaniu i nowym technologiom, a zbyt duża ilość sprzętu nie przynosi im dobrych rezultatów, on gra całą muzykę tworzy na żywo za pomocą perkusji. Ale tak jakby miał 4 ręce, wszystkie swoje - Jakub Knera
wh0wh0 ociera się o brzmienie wielu odległych od siebie artystów, w jednym momencie brzmiąc euforycznie jak Hudson Mohawke czy TNGHT, by w kolejnym zaskoczyć spokojnymi repetytywnymi pasażami przywodzącymi na myśl utwory Stevea Reicha - Marcin Szulc.

Opinie

 • muzyka elektroniczna , clubbing / disko , pubbing
  wrz 29
  piątek, g. 22:00
  Sopot, Carnivale Club
  Deaf Can Dance