• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jodowanie

Gdański Archipelag Kultury i Projektornia zapraszają na wydarzenie muzyczne Jodowanie do Parku im. J.J. Haffnera w Brzeźnie. W sobotę (7 sierpnia), zagrają: Alicja Serowik &OLKO.M.TRIO, LAperitif Paweł A. Nowak, dzień później (8 sierpnia) zapraszamy na familijną koncert Agaty Świętoń Emocje.

gru 8-10

piątek - niedziela, godz. 9:00 - 14:00

Wstęp wolny

w każdą niedzielę (do 17.12), godz. 10:00

Wstęp wolny
Miejsce: kolumnada w Parku im. J. J. Haffnera

koncerty w Trójmieście


18:00-19:00 koncert L'APÉRITIF
To wyjątkowy koncert pełen improwizacji, niepowtarzalnych aranżacji i muzyki płynącej prosto z serca. Unikalny kolaż dźwięków i osobowości, łączący muzyków z pasją i zamiłowaniem do piosenki francuskiej. W repertuarze odnajdą państwo zarówno klasyczne melodie, zaczerpnięte od Edith Piaf czy Josephine Baker, jak i utwory współczesne takich wykonawców jak Zaz. Połączenie pięknego brzmienia akordeonu i charyzmatycznego wokalu przeniesie państwa w paryską atmosferę. Wystąpią dla Was: Daria Zaradkiewicz - wokalistka, laureatka "szansy na sukces" oraz licznych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Muzykę ma w sercu od dziecka, śpiewa w kilku językach, komponuje, zaraża pozytywną energią oraz Paweł A. Nowak - akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer, odznaczony medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej. Twórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Organizator i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Od kilkunastu lat prowadzi ogólnopolskie wydarzenie związane z biciem rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się co roku w marcu podczas Dnia Jedności Kaszubów.

19:15-20:15 koncert Alicja Serowik & OLKO.M.TRIO
Alicja Serowik/Olko.m.trio to pierwszy taki wyjątkowy koncert i wspólny występ łączący dwie wysublimowane artystki. Kolektyw ten czerpie inspiracje z szeroko pojętej muzyki improwizowanej, filmowej i folkowej z elementami sonorystyki. Założeniem muzyków jest, aby oddychać jak jeden organizm, który nie uznaje żadnego podziału między liderem, a towarzyszącym zespołem. Muzyczna interpretacja soczystych barw brzmienia spotęguje odczucia intensywności zmysłów. Będzie to próba przedstawienia nieprzewidywalnej drogi do odnalezienia spokoju duszy. Podczas koncertu usłyszycie materiał z dwóch płyt "DO SE SAJD" i "TRUE".

Alicja Serowik - wokalistka jazzowa poszukująca w muzyce wzruszającej melodii, wysublimowanej harmonii, piękna, nieprzewidywalności i wolności wypowiedzi. Stąd jej miłość do jazzu. Inspiruje się szeroko pojętą muzyką improwizowaną z elementami sonorystyki, a także muzyką ludową regionu, z którego pochodzi. Wokalistka wystąpi wraz z OLKO.M.TRIO - debiutującym trójmiejskim zespołem o nieszablonowej stylistyce. Możemy w nim usłyszeć inspiracje harmonią jazzową, rozbudowane części improwizowane, jak również zamiłowanie do mocniejszych wyrazów przekazu, muzyki filmowej i klasycznej.

Muzyka olko.m.trio jest hołdem dla niezależności i ponętności życia. Jego chwil udręczonych jak i tych dotkliwie pięknych. Cichych krzyków duszy, które na zewnątrz nie wybrzmiewają wyniośle. Muzyczna materializacja soczystych kolorów i intensywności zmysłów.
Alicja Serowik wokal
Aleksandra Mularczyk instrument klawiszowy
Konrad Żołnierek gitara basowa
Adam Golicki perkusja

Data/niedziela/08.08.2021r.
Godzina: 13:00-14:00

13:00-14:00 koncert Agaty Świętoń Emocje

Emocje" to muzyczny zawrót głowy dla najmłodszych. Zaglądamy w głąb siebie, aby zauważyć, nazwać i zrozumieć nasze emocje. Świadome przeżywanie i poznawanie wszystkiego, co niesie ze sobą dzieciństwo to recepta na szczęśliwą i dobrą dorosłość. Piosenki o emocjach dają dzieciom muzyczną frajdę oraz niosą ze sobą wartościowe treści.

Koncert "Emocje" to wartościowa propozycja i świetny pomysł na rodzinne, muzyczne wydarzenie. Muzyka skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Artyści starają się, aby koncert był współtworzony przez dzieci poprzez wspólne śpiewanie, tańce, rozmowy i żarty.
Na koncercie pojawią się także nowe piosenki zapowiadające trzecią płytę dla dzieci "Dookoła"

Muzycy:
Agata Świętoń pomysłodawczyni, śpiew
Paweł PUSZ Osicki instrumenty perkusyjne, śpiew
Ignacy Jan Wiśniewski instrumenty klawiszowe, śpiew

Widzowie, przybywajcie! Czekają was niezwykłe wrażenia muzyczne w otoczeniu pięknej przyrody. Do zobaczenia!

Opinie