• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Joao de Sousa i gościnnie Natalia Grosiak, Ola Jas, Dorota Miśkiewicz i Bastarda Trio

Joao de Sousa i gościnnie Natalia Grosiak, Ola Jas, Dorota Miśkiewicz i Bastarda Trio. Gala: Most Melancholii. Koncert odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej 11 września o godz. 20:00 w ramach Gdańsk Siesta Festival. Czujesz klimat?

Joao de Sousa to portugalski pieśniarz, kompozytor i gitarzysta. Urodzony w Porto, dojrzewający muzycznie w Londynie, od lat mieszka w Polsce. Niebywała muzykalność, wdzięk i aura jego odległej ojczyzny zjednały mu legion wyznawców w naszym kraju a jego ostatni album, Fado, nagrany z triem Bastarda, uznany został w radiowej Sieście za największe muzyczne wydarzenie na polskim rynku w 2021 roku. Do tej opinii zbliżyli się krytycy głosujący w plebiscycie Gazety Wyborczej, umiejscawiając dzieło w ścisłej czołówce najważniejszych płyt sezonu.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Joao współpracował z wieloma postaciami naszej sceny, stąd w koncercie podsumowującym jego dotychczasową drogę nie może zabraknąć wyśmienitych gości. Pojawi się Natalia Grosiak z Micromusic, z którą Portugalczyk zaśpiewał niezapomnianą wersję Miłość ci wszystko wybaczy na płycie Fado Polaco. Usłyszymy wspaniałą Dorotę Miśkiewicz, która uświetniła album de Sousy Ideal. Wreszcie Ola Jas, debiutująca niedawno płytą Jasna, nagraną właśnie we współpracy producenckiej z Joao de Sousą. Album zachwycającej śpiewającej skrzypaczki przyniósł liczne duety z portugalskim artystą. Między innymi pierwszą polską wersję słynnej Samby em preludio Badena Powella: Sambę po utracie.

Portugalski artysta od lat uosabia to, co na Gdańsk Siesta Festival najważniejsze: spotkanie, przenikanie się kultur, most między dwiema odległymi krawędziami Europy. Czas najwyższy, by pojawił się wreszcie na głównej scenie festiwalu. Czeka nas zatem wielka gala portugalskiej i polskiej muzyki. Dla znawców tematu nie jest bowiem zaskoczeniem, że te dwa światy idealnie się uzupełniają, przeplatają, dopowiadają w swoich melancholiach.

Informacja o biletach

Opinie