stat
Impreza już się odbyła

Jesienny spacer ziołowo-literacki z Barbarą Piórkowską

Tym razem w jesiennej odsłonie wybierzemy się na literacki spacer z Barbarą Piórkowską. Data nieprzypadkowa, bo dla natury równonoc jesienna przypadająca z 22 na 23 września ma ogromne znaczenie. Spokojne przygotowanie się do snu przyniesie jej obfitość plonów na przyszły rok.

Poszukamy jesiennych kwiatów, ziół, owoców, grzybów, a w tym wszystkim pomogą nam między innymi Simona Kossak i Eliza Orzeszkowa oraz inne autorki i autorzy, w barwnych opowieściach i anegdotach Barbary Piórkowskiej. Spacer z pewnością będzie nawiązywał do naszego majowego spotkania, sprawdzimy też co u pszczół i czy skorzystały z naszej łąki kwietnej.

Spotykamy się w siedzibie Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, stamtąd wyruszymy na podbój Góry Gradowej. Przygotujcie wygodne buty i kurtki.

Barbara Piórkowska - pisarka, poetka, krytyczka literacka. Autorka opartej na słowiańskich motywach powieści Kraboszki (2020), Szklanki na pająki (2010/201, prozy Utkanki (2014), czterech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. Syberia (2016), audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta Piórko Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich i teatralnych. Nauczycielka w pracowni kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku (2002-201i trenerka warsztatów twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy Pro Libro Legendo za rok 2010. W przygotowaniu autorki: tom poetycki o roślinach i powieść Gaja.

Organizatorem spaceru jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście
Partner: Hevelianum
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańska i odbywa się w ramach projektu Klub Sąsiedzki KULTURA.
#GDANSKCZYTA

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Na spotkanie obowiązują zapisy:
https://forms.gle/qhL9Zk1HR1juwHCF7

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.