stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jesienna wystawa makiet kolejowych (10 opinii)

Klub Miłośników Kolei i Modelarzy Kolejowych Nostalgia Za Parą serdecznie zaprasza do odwiedzenia Jesiennej Wystawy Makiet Kolejowych Nostalgia Za Parą w Gdańsku, w dniach: 23 października 2021 i 27 listopada 2021. Wstęp na wystawę makiet jest bezpłatny.

Makieta będzie wystawiona na poziomie +2.
Godziny otwarcia makiety: 10.00-14.00, 15.30-19.00.

Wystawa będzie dla odwiedzających bezpłatna i czynna:

23 października (sobota): jazdy pociągów w godzinach 10.00-14.00 i 15.30-19.00.
Po wystawie nie składamy makiety a zapraszamy widzów do jazdy po naszej makiecie. Uruchamiamy Szkołę Maszynistów.

27 listopada (sobota): jazdy pociągów w godzinach 10.00-14.00 i 15.30-19.00.
Po wystawie nie składamy makiety a zapraszamy widzów do jazdy po naszej makiecie. Uruchamiamy Szkołę Maszynistów.

Prosimy zwiedzających o:

- przestrzeganie zasad dystansu społecznego i stosowanie się do aktualnie obowiązujących zasad i przepisów dotyczących epidemii;
- niedotykanie makiet i taboru;
- niewchodzenie na barierki;
- fotografowanie i filmowanie z boku (bez unoszenia aparatów i kamer nad makietą);
- dopilnowanie najmłodszych.

Makieta w skali 1:87 (H0) będzie składać się z około dwunastu posterunków ruchu: stacji, przystanków osobowych, posterunków odstępowych, posterunków odgałęźnych, ładowni i bocznic, parowozowni, dwóch bocznic oraz szlaku pomiędzy nimi. Makieta zbudowana będzie z modułów, które modelarze budują osobno, a zestawiają w długi kolejowy szlak właśnie na takich imprezach.

W odróżnieniu od niewielkich makiet domowych, rozkładanych na dywanie, lub zbudowanych w kształcie koła, makieta w Metropolii odzwierciedla (w skali 1:87) fragment prawdziwej drogi kolejowej - stacje, oddzielone od siebie długimi odcinkami szlaku kolejowego. Dzięki temu na makiecie możemy pokazać ruch pociągów taki, jak na prawdziwej kolei.

Przeczytaj także

Opinie (10) 1 zablokowana

 • Super

  Chętnie się wybiorę.

  • 18 0

 • niezłe te makiety, bardzo dokładnie wykonane, dużo szczegółów

  zawsze chciałem takie coś mieć w przy domowym ogrodzie. Tylko wpierw trzeba mieć dom z ogrodem :)

  • 15 1

 • Kiedyś Skiba powiedział, że chciałby być maszynistą takiej lokomotywy, ale potem się okazało, że jest za gruby.

  • 2 5

 • Pociągi jeżdżą zgodnie z przepisami... bzdura (3)

  Brak jest sygnałów końca pociągu, albo co na samym filmie widać światła końca składu w wagonie są włączone od strony lokomotywy. Lokomotywy tak samo mają włączone światła czerwone z tyłu podczas ciągnięcia wagonów. Pan Piotr jest bardzo niesympatyczny, a gadka o tym, że można wpaść pojeździć własnymi modelami to bujda na resorach. Robią wystawę żeby się pobawić, a nie aby prezentować to innym i promować hobby i zachęcać do wstąpienia do hermetycznego klubu.

  • 9 1

  • Zgadzam się! To co robią Ci panowie to zbrodnia. Powinni ich wyłapać i wbić na pal.

   • 7 0

  • nie wspomnę

   o radości puszczania elektrowozów na trasach bez sieci trakcyjnej

   • 0 1

  • Co Ty za bzdury wypisujesz, dwa lata temu ponownie wróciłem do swojej pasji - kolei i natknąłem się właśnie na wystawę Nostalgii Za Parą. Wziąłem udział w "Szkole Maszynistów", jako jeden z nielicznych dorosłych (większość to dziecko+rodzic). I spotkałem się z bardzo sympatyczną atmosferą! Poznałem też wspomnianego pana Piotra, bardzo miła osoba. Oni wszyscy są mili, jeśli nie demolujesz makiety! Obserwowałem rodziców z dziećmi, Pani z dzieckiem na rękach z jakąś butelką w drugiej ręce, butelka leci na makietę. Święty by się zdenerwował.
   W kolejnym roku miałem już swój skład, sterownik do prowadzenia pociągu i zgłosiłem się na ich imprezę jako uczestnik i normalnie wziąłem w niej udział. Więc pisanie że "gadka o tym że można wpaść pojeździć modelami to bujda" to jest kłamstwo! Teraz na ostatniej imprezie też byłem i byli jako uczestnicy osoby z własnymi modelami z całej Polski, z Warszawy, Iławy, Torunia. To nie działa tak że wchodzisz jak do sklepu i mówisz teraz sobie wejdę, postawię swój pociąg na makietę i będę sobie jeździł! Trzeba się wcześniej zgłosić, zapisać, lokomotywa musi mieć sterowanie cyfrowe. A sygnały w lokomotywach czy wagonach to kwestia ich modernizacji przez ich właścicieli a nie samej imprezy! Widziałem różne składy i takie z sygnałami końca pociągu i takie bez, widziałem składy popatynowane i takie "prosto z fabryki". I kolejne kłamstwo o jakiejś "hermetyczności" tej grupy. Ja z żadną hermetycznością się nie spotkałem, mógłbym gdybym chciał przystąpić do nich, ale mieszkam bardzo daleko od Gdańska i przyjeżdżam ty tylko na pewne okresy czasu kilka razy w roku.

   • 2 0

 • Pytam jako laik. (1)

  A jak jest semafor na dole i czerwone światło to można jechać?

  • 0 0

  • Można na sygnał zastępczy, specjalne pozwolenie dyżurnego ruchu.

   • 2 0

 • Nie pójdę z dwóch powodów...

  ... tłumów (mogłoby być dłużej otwarte, np. w tygodniu, albo za 5zł chociaż to by odsiało patologię).
  Po drugie, żadna z próśb nie zostanie spełniona:
  "Prosimy zwiedzających o:

  - przestrzeganie zasad dystansu społecznego i stosowanie się do aktualnie obowiązujących zasad i przepisów dotyczących epidemii;
  - niedotykanie makiet i taboru;
  - niewchodzenie na barierki;
  - fotografowanie i filmowanie z boku (bez unoszenia aparatów i kamer nad makietą);
  - dopilnowanie najmłodszych."

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.