stat

Jesienna nuda pod nóż/ Bluszcz i Atem

Zapraszamy na koncert muzyki elektronicznej na zabicie jesiennej nudy. Usłyszymy dwa zespoły,których klimat pozwoli nam rozgonić smutki i przywrócić powiew letniej energii.

BLUSZCZ
Po ubiegłorocznym koncercie Bluszczu w Żaku Czesław Romanowski pisał: "Gdybym miał jakimś sprytnym określeniem nazwać muzykę drugiego z występujących w sobotę zespołów, najbliższe moim odczuciom byłoby zdanie: bardziej taneczny The Cure, mniej przebojowy New Order. Wrocławski Bluszcz zakorzeniony jest bowiem w muzyce lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku niezwykle mocno. (...) Żadna to dla wrocławskich muzyków ujma, bowiem na bazie klimatu sprzed trzech dekad tworzą własne, niezwykle gęste (jak bluszcz, chciałoby się powiedzieć), może nie wpadające za pierwszym razem w ucho - i, trzeba przyznać, czasami nieco zbyt monotonne - ale dosyć frapujące, pulsująco-taneczne utwory, zdobiąc poszczególne kompozycje gitarowymi pejzażami."
Minął rok i Bluszcz ponownie pojawi się w Sali Suwnicowej Żaka ze swoją nową płytą "W naszych domach", za którą Radio Wrocław Kultura przyznało swoją nagrodę EMOCJE (za konsekwentną, gatunkową twórczość, interesujące łączenie polskich brzmień sprzed trzech dekad z dźwiękami współczesnymi).
O nowym albumie Jarosław Kowal na soundrive.pl pisze: "W naszych domach" może wymagać chwili, zanim zaskoczy, a w pierwszym kontakcie łatwo daje się zaszufladkować jako twór jednego z tych wielu elektronicznych duetów, które pełnymi garściami czerpią z elektroniki charakterystycznej dla ubiegłych dekad. Faktycznie jest to jednak znacznie bardziej przemyślana muzyka, która nie dopasowuje się do zasad wyznaczanych przez rynek, lecz wytycza własne.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


ATEM
Toruński zespół atem zadebiutował w finałowej dziesiątce Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie w jury zasiadali m.in. Katarzyna Nosowska i Piotr Metz. Pojawili się także w zestawieniu Brand New Anthem wśród artystów z największym potencjałem (2017 rok). Nazwa zespołu - w języku niemieckim - oznacza "oddech" co jest związane z charakterem ich muzyki, która łączy przestrzenne i rozmyte brzmienie, pogłosy oraz delikatny, melodyjny wokal. Ich twórczość przywołuje na myśl estetykę dream popu czy shoegaze'u. Pod koniec zeszłego roku wydali swój pierwszy singiel "Tonę".
Kup bilet

Pull The Wire / Zenek Kupatasa

paź 18

piątek, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 40 zł
przedsprzedaż 30 zł
bilety 70 zł
Kup bilet

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • IRA
  rock
  sie 23
  piątek, g. 20:00
  Sopot, Tarasy przy Aquaparku
  IRA

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni