• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jesienna Nuda Pod Nóż: Niwea / Hokei (3 opinie)

6 sezon Klubu Żak pełen jest rozmaitości. Otwieramy Jesienną Nudą pod Nóż, która ma jednocześnie przypominać o niedawno zakończonych wakacjach i rozganiać nadchodzącą wielkimi krokami, mało optymistyczną aurę. Swoje najnowsze albumy zaprezentują Hokei, Niwea i Vienio (Molesta).

gru 17

niedziela, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 70 zł
przedsprzedaż 55-60 zł

14 czerwca 2023 - 31 stycznia 2024, godz. 20:00

Wstęp wolny
NIWEA
Wojciech Bąkowski - teksty, muzyka / Dawid Szczęsny - muzyka, produkcja

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Duet Niwea działa od 2009 roku i jest jednym z najbardziej wyrazistych zespołów poznańskiej sceny niezależnej. Zespół w swojej estetyce nawiązujące do dokonań nowej fali, ponurej elektroniki, klimatu lat 80. i 90., oraz rozwijające hybrydyczny nurt post-rap - określający stosowaną tu formę artykulacji (pomiędzy rapem a melorecytacją). Niwea ostentacyjnie uwzniośla codzienność, widząc w tym, co zwykłe poezję i tło dla egzystencjalnych rozważań. Do tej pory wydała dwa długogrające albumy 01 (2007) i 02 (2011) oraz singiel Wszystko.

Zespół zasłynął niekonwencjonalnymi aranżacjami, w których elementy muzyki tanecznej tworzą zimny, egzystencjalny nastrój. Szczególną uwagę publiczności wzbudziły specyficzne teksty Bąkowskiego, pełne realizmu ujętego w abstrakcyjne narracje. Nieprzystępny wizerunek sceniczny i oszczędne, konceptualne teledyski zapewniły Niwei wąską, lecz wierną grupę fanów. Członkowie nagrywają także solowy materiał. "Kształt" Bąkowskiego ukazał się w maju nakładem Bocian Records, a Private Behaviour Szczęsnego, który działa pod pseudonimem Normal Echo planowane jest na październik bieżącego roku. Na koncercie w Klubie Żak zespół poza materiałem z obu płyt, zaprezentuje utwory premierowe, wcześniej niepublikowane.

Bąkowski i Szczęsny robią performerską anty-rzeźbę z braku, z dziury po ich obecności - to puste miejsce po nich, jak powietrze, wypełnia muzyka i tekst. Niwea idzie brawurowo w stronę śmiertelnie poważnego kabaretu, w którym teatralna blaga i prawda balansują w odpowiednich proporcjach, czyli prawie nie do wytrzymania. Michał Lasota, Galeria Stereo.

HOKEI
Piotr Bukowski - gitara / Igor Nikiforow - perkusja, wokal, syntezator / Tomek Popowski - perkusja / Kuba Ziołek - wokal, bas, synt.

Hokei to założony w 2012 roku przez Piotrka Bukowskiego (Xenony, Duży Jack, Stwory) warszawsko-bydgoski zespół skupiający muzyków takich zespołów jak Ed Wood, Stara Rzeka, Alameda Trio, Pictrorial Candi, Tien' Lai, Innercity Ensemble. Kwartet łączy szkoły rock in opposition, noise, kraut oraz post rock, i jeśli wciąż to niewiele mówiące hasła, trzeba zaufać bo kwartet z niezwykłą precyzją i energią eksploruje pogranicza gitarowo-perkusyjnego eksperymentu.

Gdzieś w połowie trasy Warszawa-Bydgoszcz, starając się dostrzec fragment czystego krajobrazu, powiedzieliśmy sobie, że trzeba grać. Resztki stresu, z którymi wciąż walczymy, rozpraszają wzrok. Proste i natrętne ADHD nowych możliwości. Emocjonalna próżnia, na którą reagujemy pokoleniowym nadciśnieniem. Krawędź, a jeśli pęknie, rozpruje się na miliony małych nitek. Pozostaje nam jedynie dyscyplina. Hokei to japońska sztuka walki, szkoła zapamiętywania i powtarzania. Tego co było - w to co jest. Hokei to zespół muzyczny, który stara się za wszelką cenę trzymać tych zasad. Szyjesz diabła - mówiła mi babcia gdy trząsłem nerwowo nogą pod stołem. Zawsze czekałem kiedy to powie.

Informacja o biletach

BILETY
Tylko w lipcu promocyjne ceny biletów - 13 złotych / do kupienia wyłącznie na eventim.pl

8 zł – studenci pierwszego roku*
13 zł przedsprzedaż / 23 zł - super zniżka* na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY
(limitowana ilość biletów)
15 zł przedsprzedaż / 25 zł - zniżka dla studentów*
30 zł przedsprzedaż / 40 zł - normalne

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji (zaświadczenia o przyjęciu na studia) i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Karnet obejmuje dwa koncerty (Niwea i Hokei)

OSTATNI DZIEŃ PRZEDSPRZEDAŻY: 06.10.2013

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak (w lipcu bilety dostępne tylko przez eventim.pl),codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Nie ma możliwości rezerwacji biletów w cenie przedsprzedaży. / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom / Liczba biletów zniżkowych na Kartę do Kultury limitowana. / Miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. / Na koncercie obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania.

Opinie (3) 4 zablokowane

 • No ! (1)

  • 9 0

  • Daleko daleko

   • 0 0

 • Niwea

  Ale... Gdzie jest środek?

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • jazz , muzyka alternatywna , muzyka na żywo
  cze 14-31.01
  g. 20:00
  Sopot, Carnivale Club
  Jam Session Carnivale
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  gru 12
  wtorek, g. 18:00
  Sopot, Goyki 3 Art Inkubator
  Kropki na Goyki