• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jesień w Ogrodzie (5 opinii)

W przededniu astronomicznej jesieni nadchodzi czas przygotowań ogrodów do zimy, dlatego miesiąc wrzesień to bardzo pracowity czas dla ogrodników. Wygląd ogrodu w następnym roku często zależy od fachowej wiedzy i ilości pracy poświęconej na jego przygotowanie do przetrwania okresu chłodów, mrozów i śniegu.

w każdą sobotę (do 28.10), godz. 9:00 - 15:00

Gdańsk, Piecki-Migowo na skwerze...
Wstęp wolny

w każdą sobotę (do 30.12), godz. 10:00 - 14:00

Sopot,
Wstęp wolny
Zaniedbania dadzą znać o sobie wiosną, będzie wtedy więcej pracy jak również kondycja roślin może pozostawiać wiele do życzenia. Wrzesień to także zalecana pora sadzenia i przesadzania drzew i krzewów iglastych, bowiem do zimy zdążą się ukorzenić i przyjąć na nowym miejscu.

Wrzesień to najlepszy czas na sadzenie większości drzew i krzewów owocowych. (zakupionych z odkrytymi korzeniami). Kupujemy i sadzimy rośliny pozbawione liści.

I właśnie we wrześniu znajdziemy najbogatszą ofertę jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, brzoskwiń, moreli i nektaryn oraz porzeczek, malin i agrestów, z uzupełnieniem o aktualne odmiany.

W ten sposób możemy dokonywać zmian, kreować nową jakość w ogrodzie, która już wiosną będzie cieszyć nasze oczy i zmysły smaku.

Pamiętajmy również, że jesienią mogą wystąpić przymrozki. Dlatego zanim one nadejdą, z tarasów i ogrodów przenosimy do cieplejszych miejsc rośliny doniczkowe nieodporne na mróz np.: pelargonie, fuksje, begonie, hibiskusy oraz wszystkie kwiaty pokojowe, które lato spędziły w ogrodzie czy na tarasie.

Miesiąc wrzesień to wyjątkowy okres dla ogrodników, dlatego uznaliśmy, iż nie powinno zabraknąć w tym czasie "amatorom zieleni" dostępu do fachowej wiedzy oraz niezbędnych produktów i roślin w konkurencyjnych cenach!

Właśnie wtedy pragniemy przedstawić i zaproponować mieszkańcom Pomorza możliwość obejrzenia i dokonania zakupu odpowiednich roślin i dekoracji do ogrodów, na tarasy i balkony oraz do pomieszczeń mieszkalnych i przestrzeni biurowych. Chcemy również pokazać, podpowiedzieć, co zrobić, by wiosną ogród i rosnące w nim rośliny, drzewa, krzewy wyglądały piękniej i kwitły bardziej okazale.

Dlatego też w połowie września kolejny raz organizujemy targi ogrodnicze "Jesień w ogrodzie".

Impreza trwać będzie dwa dni: 13 i 14 września 2014 roku, w godzinach: 10:00-18:00 na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk w Gdańsku, przy ul. Wodnika 50.

W targach udział wezmą najbardziej doświadczeni ogrodnicy, producenci i handlowcy z całej Polski. Fachowcy od ogrodów, którzy będą na targach, na pewno z wielką chęcią udzielą wielu porad i wskazówek na temat zabezpieczenia roślin przed zimą.

Nie zabraknie także szerokiej oferty twórców ludowych, u których zawsze można znaleźć unikatowe, własnoręcznie wykonane cudeńka. Plonami pochwalą się również producenci, miodów, a przy okazji będziecie mogli Państwo zjeść pyszną pajdę chleba ze smalcem, posmakować regionalną, swojską wędlinę prosto z Kaszub oraz Litwy, a także oscypka z Zakopanego.

Dzieci będą mogły skorzystać z licznych atrakcji, jakie zagwarantuje im plac zabaw: zjeżdżalnie, trampolina, karuzela oraz przy okazji pyszne słodkie przekąski.

Jak to zwykle bywa z imprezami w Rënku, przybędą tam całe rodziny z regionu Pomorza, zapowiada się więc kolejny weekendowy piknik, na którym każdy znajdzie jakieś atrakcje dla siebie.

Pierwsi Wystawcy już się zgłaszają, zapowiada się naprawdę dobra impreza, z doskonałą frekwencją Wystawców i niewątpliwie klientów!

Już teraz serdecznie Państwa zapraszamy! Liczymy na Państwa uczestnictwo.

Bliższe informacje:
www.jesienwogrodzie.pl
www.renk.pl

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  0-3 zł
Wejście na Wystawę bezpłatne, opłata parkingowa – 3 zł od samochodu.

Opinie (5)

 • Drzewa sadzi się na wiosnę (1)

  lepiej się przyjmują

  • 0 14

  • Moja babcia, która pochodzi z terenów sadowniczych (okolice Grójca) mówi, że z domu pamięta takie powiedzenie:
   drzewa zasadzone na wiosnę MOGĄ się przyjąć, a na jesień MUSZĄ :)

   • 6 0

 • ciekawe czy zaproponują uprawę bananowców w Polszcze (2)

  Ponoć już Miczurin Iwan wychodował takie odmiany t

  • 1 3

  • Takie cuda tylko w Gdyni ;) (1)

   • 0 1

   • jakiej znow gdyni

    toc renk je w gdanskie

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.