Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jerry Bergonzi / Piotr Lemańczyk / Jacek Kochan Trio

Jerry Bergonzi, Piotr Lemańczyk, Jacek Kochan Trio wystąpią 15 maja w Blues Cubie w Gdyni.

cze 12

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 79 - 129 zł
Jerry Bergonzi uważany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów jazzowych. Po raz pierwszy zyskał uznanie, stając się częstym gościem na trasach i nagraniach zespołu Dave'a Brubecka w latach 70-tych. Od 1979 do 1982 roku zajmował fotel saksofonisty w kwartecie Dave'a Brubecka, z którym nagrał 9 albumów. Bergonzi wykłada w New England Conservatory of Music w Bostonie. Jest autorem Inside Improvisation, wieloczęściowej serii książek instruktażowych z płytami CD i filmami wideo oraz kolejnej serii książek o improwizacji opublikowanych przez Advance Music. Jest także autorem książki Sound Advice wydanej przez Jamey Aebersold Jazz.

jazz - koncerty w Trójmieście


Nagrywał płyty dla: Blue Note, Red, Not Fat, Concord, Atlantic, Label Bleu, Enja, Columbia, Deux Z, Denon,Canyon, Cadence, Musidisc, Ram, Ninety One, Freelance and Savant. Wielokrotnie nagrywał dla Double-Time Records. Współpraca z Piotrem Lemańczykiem i Jackiem Kochanem rozpoczęła się w 2009 roku. Dwa lata później ukazała się płyta Three Point Shot nagrana dla niemieckiej wytwórni Intuition. Płyta odbiła się szerokim echem w świecie jazzu zdobywając świetne recenzje m.in. w All About Jazz, The Guardian, All Music, Jazz Times.

Bergonzi nie jest wymieniony jako lider tej post-bopowej grupy. Te trzy nazwiska są wymienione jako współprzywódcy, co ma sens, ponieważ pomagają w pisaniu i brzmią, jakby były połączone. Muzyka tria to bardzo miejski dźwięk, a to dźwięk uliczny. To rodzaj intymnego akustycznego jazzu, który ma się spotkać na ulicach Nowego Jorku, Chicago, Paryża lub innego większego miasta.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij