• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jedziemy do Włoch! - warsztaty podróżnicze

W sierpniu obieramy kierunek na południe i wędrujemy do Włoch! Podróżnicze warsztaty, które odbędą się 17 sierpnia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan, pozwolą małym odkrywcom poznać kulturę i zwyczaje państwa śródziemnomorskiego i rozsmakować się w prawdziwej, włoskiej pizzy. Wstęp bezpłatny!

lis 17

niedziela, godz. 11:00

bilety 1 - 10 zł
Gorące plaże, malownicze krajobrazy, wyśmienite jedzenie i wybitne dzieła sztuki - we Włoszech każdy znajdzie coś dla siebie! Warsztaty podróżnicze organizowane 17 sierpnia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan zapewnią moc rozrywek dla gości o różnorodnych zainteresowaniach. W programie wydarzenia przewidziano warsztaty tworzenia biżuterii oraz zajęcia plastyczne dla najmłodszych, a także warsztaty kulinarne z robienia pizzy.

W strefie kulinarnej wszyscy uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki wyrobu pizzy, czyli najbardziej popularnego dania kuchni włoskiej. Część zajęć będzie poświęcona wyrabianiu specjalnego ciasta do pizzy. Animatorzy będą krok po kroku tłumaczyć, jak łączyć składniki, a dodatkowo poinformują uczestników o ich właściwościach. Gotowe ciasto będzie wyrabiane, wypełniane i dekorowane ulubionymi składnikami, następnie wstawiane do pieca i... gotowe! Włoskie pizze będą degustowane na miejscu.

W części warsztatowej uczestnicy zajęć będą projektować i tworzyć włoską biżuterię. Używając prostych materiałów, takich jak drewno, kamień, metal, bursztyn, masa perłowa, winyl, welur, plastik czy sznurki, powstanie kilkadziesiąt wspaniałych modeli kolczyków, wisiorów, naszyjników oraz bransolet. Podczas warsztatów maluchy nauczą się wykorzystywać różnorodne materiały i techniki tworzenia biżuterii: od tradycyjnych, prostych koralików po kolorowe, oryginalne kolczyki.

Dla najmłodszych gości przygotowano również warsztaty plastyczne, na których powstaną prace nawiązujące do kultury i symboli Włoch, a także przedstawiające subiektywne skojarzenia dzieci związane z Włochami. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji mnóstwo materiałów plastycznych oraz dodatków dekoracyjnych. Goście Centrum wezmą również udział w quizach, dzięki którym poszerzą swoją wiedzę o słonecznej Italii.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 17 sierpnia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą dostępne od godz. 11.00 do 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Opinie