• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Jednominutówki - 9. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych "The One Minutes"

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku ma przyjemność zaprosić na Galę Finałową 9. edycji Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych.

2 - 7 grudnia 2022, godz. 14:00

Gdańsk, różne lokalizacje
bilety 15 zł
Kup bilet

Gala finałowa 9 października 2014 r., godz. 19:00
Miejsce: Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

W programie: oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, projekcja 45 najlepszych filmów i form Jednominutowych (50 min) oraz mini-koncert Ebola Ape

prowadzenie: Szymon Jachimek

wstęp wolny

Afterparty, godz. 21:00
Miejsce: Pub Loft - Klub Festiwalowy, ul. Młyńska 15
Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją docierającego już do ponad stu krajów na całym świecie, a koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie festiwalu "The One Minutes". Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku organizuje polską edycję festiwalu od 2006 r. Międzynarodowy ruch The One Minutes stał się rozpoznawalną marką określającą krótkie formy filmowe trwające dokładnie jedną minutę.

Ograniczenie w postaci sztywnych ram czasowych zmusza twórcę do krytycznego podejścia do wybranego tematu, który chce przetworzyć na język obrazu. Przepuszczona przez filtr wyobraźni koncepcja i stworzenie skondensowanego przekazu obejmującego zaledwie mgnienie jakim jest 1minuta - to próba zmierzenia się wizji artystycznej z czasem.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło - 160 zgłoszeń, z czego 104 pozytywnie przeszły procedurę oceny formalnej - I etap i zostały dopuszczone do II etapu - oceny Jury. Komisja Jury w składzie: Krzysztof Kornacki - przewodniczący, Julia Kolberger i Błażej Hrapkowicz wybrało 45 najlepszych filmów i form jednominutowych, które zostaną zaprezentowane podczas Uroczystości wręczenia nagród oraz wezmą udział w tournee festiwalowym po Polsce (listopad-grudzień AD 2014). Oficjalne ogłoszenie wyników będzie miało miejsce podczas Gali Finałowej w dniu 9. października 2014 r. w Centrum św. Jana.

Specjalnie z okazji uroczystej gali wręczenia nagród dla uczestników Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych oprawę muzyczną i mini-koncert przygotuje Ebola Ape.

Po koncercie zapraszamy gorąco na spotkanie z laureatami konkursu do Klubu Festiwalowego LOFT.
Wieczór poprowadzi charyzmatyczny i niepowtarzalny Szymon Jachimek.

∑BOL▲ ▲P∑ to audiowizualny projekt stworzony przez goryla o imieniu Ebo. Ten tajemniczy producent muzyki elektronicznej mieszka i tworzy w Trójmieście. Jego muzyka oparta jest w dużej mierze na samplach, silnie przetworzonych partiach wokalnych i rozmytych teksturach. Stylistycznie to kolaż gatunkowy. Inspiracje pochodzą z szeroko pojętego popu, muzyki house, muzyki sakralnej i muzyki hiphop.

Opinie