stat
Impreza odwołana

Jazzpospolita (1 opinia)

Jazzpospolita to jedno z ciekawszych zjawisk muzycznych na polskiej scenie. Zespół, który w ciągu 11 lat wydał 6 płyt i zagrał 400 koncertów, od początku na przekór nazwie wymykał się gatunkowym kwalifikacjom.

Działając w czteroosobowym składzie - gitara, bas, klawisze, perkusja - Jazzpospolita wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo - jak często o grupie mówią fani - stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych (London Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival i popowo-rockowych (Open'er, Męskie Granie).

jazz - koncerty w Trójmieście


14 lutego 2020 roku ukazuje się nowa płyta Jazzpospolitej zatytułowana PRZYPŁYW, która będzie promowana trasą koncertową. W Teatrze Szekspirowskim grupa wystąpi 22 marca.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Podziwiam gitarzystę zespołu Michała Przerwa-Tetmajera, który z sukcesami robi też karierę solo. Jest on utalentowanym artystą. Życzę mu jak i całemu zespołowi i pozostałym członkom formacji wielu sukcesów :)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.