stat

Jazz nocą - trio SaGaTo

Zapraszamy na koncert Trio Sagato.

lip 8

środa, godz. 20:00

bilety 188 - 238 zł
lis 15

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 30 zł
Kup bilet
Zagrają:
Maciej Sadowski - kontrabas
Tomasz Gadecki - saksofony
Krzysztof Topolski - perkusja

jazz - koncerty w Trójmieście


Maciej Sadowski - kontrabasista, kompozytor oraz muzyk sesyjny płynnie poruszający się we wszystkich gatunkach muzycznych, w szczególności w muzyce jazzowej. Jestem silnie związany z trójmiejską sceną jazzową oraz biorę czynny udział w zarówno polskich jak i zagranicznych przedsięwzięciach muzycznych. W 2016 roku znalazł się na liście najlepszych polskich kontrabasistów organizowanej przez "Jazz Forum". Jako absolwent kierunków Instrumentalistyka oraz Jazz i muzyka estradowa na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, posiada duże zaplecze techniczne, pozwalające na swobodne poruszanie się zarówno w jazzie, muzyce klasycznej, rozrywkowej, ludowej, etnicznej, jak i elektronicznych eksperymentach. Obecnie prowadzi dwa autorskie projekty: Maciej Sadowski Kwadrat i LowBow.

Krzysztof Topolski
- perkusista, elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, kurator. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise, soundscape i groove. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Był kuratorem festiwalu Soundplay 2014 oraz cyklu warsztatów Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w Gdańsku. Z saksofonistą Tomaszem Dudą tworzy projekt Arszyn / Duda, z Robertem Skrzyńskim Radar. Występował oraz realizował projekty i rezydencje artystyczne w wielu krajach Europy oraz w USA. Publikował nagrania w takich wytwórniach jak, Sangoplasmo, Post_Post, Nefryt, Monotype, Audiotong, Sqrt, Lado ABC, Plg, Konkretourist, Pwalacz Perski, Plaża Zachodnia.

Tomasz Gadecki - saksofonista, muzyk ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów Olbrzym i kurdupel, Sambar, Band A free, 250 Kg (ćwierć tony),TRC, Helaton, Lonker See. Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami. Nie powiedział ostatniego słowa - nadal żyje.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij