stat

Jazz dla najmłodszych: Rytualne Bębny i magiczne przeszkadzajki

Już sam tytuł koncertu Rytualne Bębny i magiczne przeszkadzajki może budzić duże emocje i zainteresowanie. Tym razem zaproszeni przez Piotra Sutt artyści zaprezentują niezwykle ciekawe utwory, w których ogromne znaczenie będzie miał rytm i tradycyjne afrykańskie instrumenty perkusyjne.

Piotr Sutt - prowadzenie, perkusyjne instrumenty elektroniczne
Lawrence Okey Ugwu - afrykańskie instrumenty perkusyjne
Arleta Rusiecka - Kostrzewska - wokal
Krzysztof Słomkowski - instrumenty klawiszowe

jazz - koncerty w Trójmieście


arch. wł.
Lawrence Okey Ugwu - dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury, znakomity artysta grający na etnicznych instrumentach perkusyjnych, zaprezentuje Djembe, Ekwe, Agogo i wiele innych instrumentów w najróżniejszych kombinacjach rytmicznych. Do pojedynku na bardzo skomplikowane rytmy i ciekawe brzmienia stanie Piotr Sutt - gospodarz cyklu koncertów Jazz dla dzieci, solista perkusista, propagator sztuki perkusyjnej i profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Muzyczna bitwa rozegrana na magicznych instrumentach czarnego kontynentu i najnowszych perkusyjnych instrumentach elektronicznych, jeszcze bardziej przybliży młodym słuchaczom znaczenie rytmu i tradycji w muzyce jazzowej.

arch. wł.
Arleta Rusiecka- Kostrzewska, utalentowana wokalistka jazzowa, pedagog i animator muzyki wystąpi w towarzystwie Krzysztofa Słomkowskiego - pianisty. Przy akompaniamencie rytualnych instrumentów perkusyjnych artyści zaprezentują znane standardy jazzowe i utwory z odległych kontynentów. Nie zabraknie utworów związanych z najpiękniejszymi filmami i baśniami dla dzieci. Pełna radości i humoru Hakuna Matata oraz wiele innych muzycznych niespodzianek, pozwoli młodym miłośnikom jazzu przenieść się w kolorowy i egzotyczny świat kultury, dzięki której jazz jest tak niezwykły i niepowtarzalny. Zapraszamy!

"Jazz dla najmłodszych - interaktywne koncerty dla dzieci" jest projektem finansowanym z budżetu Miasta Gdynia w ramach konkursu "Kultura w dzielnicy".

Organizator projektu:
Rady Dzielnic Gdynia Leszczynki i Grabówek
Informacje: www.facebook.com/jazzdlanajmlodszych

Realizator projektu:
Atrybut Lucyna Labudda
Informacje:
Tel. 504 038 470
www.atrybut.com.pl/
www.facebook.com/Atrybutevent
l.labudda@gmail.com

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.