• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jazz Jantar 2011: Joanna Knitter, The Moongang, Krzysztof Majda z zespołem (1 opinia)

 
Skład:
Piotr Góra - perkusja
Karol Kozłowski - bas
Hubert Świątek - klawisze
Marcin Wądołowski - gitara;
Roman Badeński - harmonijka ustna
Joanna Knitter - wokal
Justyna Jarzębińska, Gabriela Janusz - wokal

jazz - koncerty w Trójmieście


Koncert poprowadzi Krystyna Stańko
 
Koncert tegorocznej dyplomantki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki (wokalistyka jazzowa), Joanny Knitter.

Od długiego czasu nie słyszałem tak dobrze nagranego, zaaranżowanego i wymyślonego materiału.  Utwory to mieszanka jazzu, soulu i funky, okraszona dużą ilością bluesa. Wszystko podane w subtelny sposób.

Radio Wnet, Piotr Zduńczyk

The Moongang to (...) polskie odkrycie roku. Światowa półka bez wątpienia!!!

www.blues.com.pl

The Moongang
Grupa The Moongang założona została w 2009 roku przez młodych, chociaż już doświadczonych, trójmiejskich muzyków. Choć stylistyka zespołu zakorzeniona jest w bluesie, w muzyce słychać inspiracje wieloma pokrewnymi gatunkami, takimi jak jazz, soul czy funky. W 2010 roku zespół został zwycięzcą Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla w Chorzowie, a także konkursu organizowanego przez portal Fabryka Zespołów i warszawskie studio Hear. W tym roku po raz drugi The Moongang zagości na dużej scenie podczas największego bluesowego święta w Polsce - Rawa Blues Festiwal. Ich nagranie trafiło na płytę prezentującą utwory czołowych polskich zespołów bluesowych "Antologia Polskiego Bluesa" wydanej pod patronatem radiowej Trójki, a lada chwila ukaże się debiutancki album z autorskimi piosenkami muzyków.
 
Joanna Knitter - wokalistka jazzowa i bluesowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka m.in. nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, zdobywczyni specjalnego wyróżnienia przyznanego przez Billy'ego Harpera na Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie. W 2010 roku otrzymała prestiżową nagrodę - Sopocką Muzę dla Młodych Twórców. Występowała z czołówką polskiej sceny jazzowej (m.in. Wojciech Karolak, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Przemek Dyakowski, Wojciech Kamiński, Cezary Paciorek, Wojtek Staroniewicz). Na co dzień gra z Przemkiem Dyakowskim w zespole Take It Easy, w duecie z Jarosławem Ziętkiem oraz w formacji The Moongang, w której może spełnić się nie tylko jako wokalistka, ale i autorka tekstów i muzyki.

Krzysztof Majda z zespołem

SKŁAD
Krzysztof Majda - wokal i aranżacje
Piotr Lewańczyk - bass
Tomasz Brzozowski - instrumenty klawiszowe
Michał Saidowski - gitara elektryczna
Adam Tkaczyk - perkusja
Sabina Nycek - chórki
Gabriela Janusz - chórki

Koncert poprowadzi Krystyna Stańko

Koncert tegorocznego dyplomanta Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (wokalistyka jazzowa) Krzysztofa Majdy. Na koncercie m.in. utwory z koncertu dyplomowego oraz projektu TRIBUTE TO TURNAU. TTT to aranżacje z elementami muzyki soul, funk wraz z melodiami i tekstami pierwowzorów oraz zmienioną harmonią.

Krzysztof Majda - wokalista, instrumentalista, kompozytor i aranżer, student wokalistyki jazzowej w klasie Krystyny Stańko. Występował na jednej scenie wraz z Krystyną Stańko, Natalią Niemen, Basią Włodarską, Mietkiem Szcześniakiem. Wyróżniany i nagradzany na rozmaitych konkursach wokalnych. Współtworzy lub współtworzył takie grupy jak Orkiestra Daniela Nosewicza, Silent Quintet oraz pracuje nad autorskim projektem TRIBUTE TO TURNAU; dubbingował dla kanału BBC CEEBIES muzyczną bajkę Zingzillas.

Piotr Lewańczyk - trójmiejski basista i kontrabasista młodego pokolenia. Muzyk sesyjny, student Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu klasycznego. Udziela się w wielu autorskich projektach muzycznych. Jako  muzyk sesyjny ceniony jest za kreatywność i otwartość na wszelkie zjawiska muzyczne. Współpracuje, bądź współpracował między innymi z Cezarym Paciorkiem, Maciejem Sikałą, Tomaszem Łosowskim, Marcinem Gawdzisiem, Tomaszem Świerkiem, Mainstream Quintet.

Tomasz "Brzoza" Brzozowski - klawiszowiec z zamiłowania, na stałe tworzy zespół Spokoarmia, którego liderką jest Marika oraz Orkiestrę Daniela Nosewicza. Współpracował m.in. z: Tede, Markiem Raduli, zespołem Bracia i Siostry.

Michał "Wierzba" Saidowski - żywiołowy gitarzysta i wokalista z bardzo bogatym i różnorodnym doświadczeniem scenicznym od poezji śpiewanej po hip-hop. Na stałe związany z tczewskim zespołem GTC.

Adam Tkaczyk - perkusista, gra od 10 roku życia. Współpracował lub współpracuje z takimi artystami jak: Sir Michu, Tede, Marika, Grzegorz Skawiński, Bartek Wielgosz, Łukasz Ojdana. Od 2009 r. Perkusista zespołu Kombii.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

5 zł – super promocja / sprzedaż w dniach 23 – 31.08.2011 lub do wyczerpania limitu
15 zł

Bilet obejmuje wszystkie koncerty danego dnia. Liczba biletów w danej cenie limitowana. Sprzedaż i rezerwacje biletów w danych kategoriach cenowych tylko w podanych terminach. Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. Sprzedaż biletów w Klubie Żak. Na koncercie obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania

Opinie (1) 5 zablokowanych

 • Fatalne nagłośnienie!

  Wytrzymałem tylko pierwszą część koncertu. Za bardzo szanuję swój słuch.

  Do dźwiękowców - Panowie Szanujmy się. Siedziałem w tzw. sweet spocie, czyli miejscu, gdzie potencjalnie jakość dzwięku powinna być najlepsza. Było fatalnie. To już wiejskie imprezy w remizie są lepiej nagłośnione!
  Dźwiękowców powinno się wytarmosić za uszy. Fatalny, przesterowany (!!!!) i dudniący bas, który przykrywał wszystkie inne partie, no może poza perkusją i czasami gitarą. Klawiszowiec przez 90% czasu mógł się nie produkować - poza nielicznymi solówkami był niesłyszalny. Podobnie dziewczyny z chórków - rzadko się przebijały przez hałas i warkot basu.

  Co gorsza wszystkie niuanse, cymesiki które nam pracowicie zapodawał basista były niesłyszalne.

  Gdybym był basistą, klawiszowcem, czy chórkami, to bym się strasznie wkurzył, że moje wysiłki idą na marne.

  Szkoda! Bo widać, że muzycy w tym bandzie mają potencjał, którego nie było mi dane w pełni docenić.

  NAstępnym razem jak będziecie organizować koncert weźcie dźwiękowca który nie ma uszkodzonego słuchu. Z góry dziękuję! Bóg Zapłać.

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.