stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Javva + Good Night Chicken

Music Is The Weapon i "Plama" Gdański Archipealg Kultury zapraszają na kolejny koncert. Zagrają nasi starzy znajomi z zespołu JAVVA oraz Good Night Chicken, których poprzednia płyta została wydana przez Music is the Weapon. Szykuje się zatem bydgoski wieczór w Gdańsku. Będzie gitarowo, ale też tanecznie. Obecność obowiązkowa.

JAVVA
Zespół JAVVA to czterej doświadczeni muzycy obecni na polskiej scenie niezależnej od ponad dwóch dekad (m.in. Hokei, Xenony, Alameda 2, 3, 4 i 5, T'ien Lai, Contemporary Noise Quintet, Something Like Elvis). Eksplorują niezbadane rejony wysuszonej rdzą, tanecznej psychodelii. Postanowili zderzyć ze sobą ekspresję z precyzją, punkową energię i spontaniczność z doświadczeniem oraz hałas z popowymi melodiami. Rytm, groove oraz muzyka świata - nie ta kojarzona ze Stingiem czy Peterem Gabrielem, lecz zwrócona w stronę afrykańskich wsi i złomowisk - to podstawowe elementy definiujące brzmienie JAVVY. Debiutancki album odwołuje się do technologicznego, społecznego i ekologicznego przełomu charakterystycznego dla drugiej dekady XXI wieku. "Balance of Decay" (winyl, cd, digi) ukazała się 6 września 2019 nakładem Anteny Krzyku.

punk - koncerty w Trójmieście


Javva w składzie:
Bartek Kapsa - perkusja
Łukasz Twix Jędrzejczak - voc, synth
Mikołaj Zieliński - bas, chórken
Piotrek Bukowski - gitara

Powstał również teledysk do utworu "Kua Fu"
Cały album:
https://javva.bandcamp.com/

Good Night Chicken
Power psychedelic garage surf noise fun pop trio z Bydgoszczy. Działają od 2013 roku, zespół współtworzą Artur Kujawa (gitara, wokal, zabawki), Tomek Gołda (perkusja, szczotki, grzechotki) i Dawid Burlikowski (bas, chórki, synciaki). Poruszają się w morzu muzyki gitarowej z nastawieniem żagli w stronę psychodeliczną, pełną pogłosów, magii i dymu. Wydali kilka albumów, ich ostatni "You Like The Taste, Don't You?" (2018) pod szyldem wytwórni Music Is The Weapon ograli w kraju na wielu koncertach, były to m.in. Off Festival w Katowicach, Lado w Mieście w Warszawie, Music Is The Weapon Fest w różnych miejscach lub legendarny festiwal Baraque w Wołowie. Po rozszerzeniu składu, zmianie polityki językowej tekstów, otwarciu czakr i osiągnięciu następnej gęstości wibracji wydali najnowszy album "Eudajmonia" pod własną banderą wydawniczą - label Prądy.

Album:
www.youtube.com/watch?v=5W5VxZBO35Q
goodnightchicken.bandcamp.com/

open.spotify.com/album/703FvwqJeUxeYUuDkqN9iA?si=A7YDrUosSXCZY70B4ZNDQ

Singiel: "Pod moim łóżkiem już nie ma potworów"

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • rock
  lut 27-28
  czwartek - piątek, g. 19:00
  Gdańsk, Stary Maneż
  Kult Akustik

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni