• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jarmark św. Mikołaja

Nasz już coroczny Jarmark św. Mikołaja otwiera swoje bramy dla Was 3 grudnia na klasztornym dziedzińcu oo. Dominikanów.

Jako wspólnota ludzi zgromadzonych wokół kościoła św. Mikołaja chcemy dostrzec obok siebie potrzebujących, ale też tych wśród nas którzy już zaangażowani są w pomoc ubogim. Dlatego naszym zaangażowaniem chcemy docenić i wspomóc wolontariuszy Kuchni św. Mikołaja, którzy co tydzień przygotowują zupę dla osób w kryzysie bezdomności. Współpracą i troską o najsłabszych chcemy budować wspólnotę Kościoła.Głównym daniem tegorocznego Jarmarku będzie przepyszna, gorąca zupa św. Mikołaja przygotowana przez studentów Duszpasterstwa Akademickiego "Górka", a na deser proponujemy spacer po stoiskach na dziedzińcu klasztoru dominikanów, gdzie będzie można kupić prezenty świąteczne, skosztować dominikańskiej konfitury z pomarańczy, pigwówki ojca przeora, spróbować wyśmienitych ciast a także smalcu z Choczewa.

Zapraszamy także na świąteczną herbatę i kawę w kawiarni zaaranżowanej w piwnicy klasztoru. Podczas Jarmarku odbędzie się także koncert pieśni adwentowych oraz koncert szant w wykonaniu dominikanina ojca Łukasza, a także wysłać do swoich bliskich kartki świątecznie specjalną pocztą Świętego Mikołaja.

Najmłodszych (ale nie tylko!) zapraszamy na warsztaty zdobienia bombek, które poprowadzą elfy z Laponii, pomocnicy Świętego Mikołaja.

Jesteśmy powołani, aby nie żyć jedni bez innych, wywyższając się nad innych czy przeciw innym, ale jedni z drugimi, dla innych i w innych (papież Franciszek)

Odwiedźcie Jarmark św. Mikołaja, razem pomożemy nakarmić potrzebujących.
Organizatorem wydarzenia jest Dominikańskie Duszpasterstwo Postakademickie.
Kontakt: postda.gdansk@gmail.com

Przeczytaj także

Opinie