• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jarmark Wileński (4 opinie)

Na stałe już zakorzenił się w panoramie kulturalnej Gdańska. Organizowany po raz czwarty Jarmark Wileński pozwala bliżej poznać kulturę narodu, który w przeszłości wraz z Polakami tworzył jedno państwo. Po raz kolejny będziemy mogli podziwiać wyroby litewskiego rzemiosła, popróbować smakołyków regionalnej kuchni i obejrzeć występy zespołów folklorystycznych.

Poprzednie edycje jarmarku cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko gdańszczan, ale też goszczących w naszym mieście turystów. Tegoroczny Jarmark Wileński odbędzie się od 7 do 9 września, a główne wydarzenia mu towarzyszące odbędą się na Targu Węglowym.

W piątek, 7 września od godz. 10.00 czynne będą jarmarkowe stoiska i Karczma Wileńska. Równolegle w Nowym Ratuszu, przy Wałach Jagiellońskich 1, odbywać się będzie konferencja i warsztaty „Możliwości współpracy z Litwą”. Nauczyciele i uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych wezmą też udział w warsztatach „Wilno w Gdańsku”. Uczestnicy warsztatów poprzez twórcze, aktywne działania będą mogli poznać historię, tradycję i kulturę, język naszych sąsiadów. Warsztaty odbędą się w Nowym Ratuszu w trzech turach. I tura: 9.30. do 11.30. II tura: 11.30. do 13.30. III tura: 13.30. do 15.30.

Oficjalne otwarcie Jarmarku, z udziałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, mera Wilna Juozasa Imbrasasa oraz konsula Republiki Litwy w Gdańsku Józefa Poltroka, odbędzie się w piątek, 7 września 2007 roku, o godz. 16.30 na Targu Węglowym.

Sobota, 8 września, to występy zespołów folklorystycznych i degustacja smakołyków kuchni litewskiej. Towarzyszyć temu będą konkursy. Około godz. 13.00 przewidziano „Niespodziankę Wileńską”. Sobota w oliwskim ZOO będzie stała pod znakiem X festynu rodzinno – wileńskiego, organizowanego przez I Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku.

Ostatni dzień Jarmarku, czyli 9 września, rozpocznie się o godz. 10.30 uroczystą mszą świętą w Bazylice Mariackiej, z udziałem litewskich gości. Zabawa i kramy na Targu Węglowym zostaną zamknięte o godz. 19.00.

Program Jarmarku Wileńskiego

7 września 2007 (piątek)

10.00 - 20.00 - „Jarmark Wileński” i „Karczma Wileńska” - Targ Węglowy

9.30 - 15.30 - konferencja i warsztaty „Wilno w Gdańsku”, Nowy Ratusz, ul. Wały Jagiellońskie 1

13.00 - 20.00 - koncerty zespołów z Gdańska i z Wilna - scena na Targu Węglowym

19.00 – 22.00 Koncerty na Targu Węglowym: Dublicte (Litwa), Masala Soundsystem

16.30 - oficjalne otwarcie Jarmarku na scenie przy Targu Węglowym z udziałem władz Wilna i Gdańska, koncert z udziałem zespołów folklorystycznych z Wilna

8 września 2007 (sobota)

10.00 – 21.00 - „Jarmark Wileński”- prezentacja rzemiosła artystycznego z Wilna i okolic oraz degustacja kuchni litewskiej w „Karczmie Wileńskiej” na Targu Węglowym

10.00 - 21.00 - Koncerty zespołów folklorystycznych z Wilna i Gdańska - scena Targ Węglowy, konkursy

19.00 – 22.00 Koncerty: Jahpan, Donis (Litwa)

13.00 - Degustacja smakołyków kuchni litewskiej przez mieszkańców Gdańska przy udziale przedstawicieli Władz Miasta Gdańska i Wilna „Niespodzianka Wileńska”

9 września 2007 (niedziela)

10.30 - uroczysta Msza Św. w Bazylice Mariackiej z udziałem Gości z Wilna

11.00 - 19.00 - „Jarmark Wileński” i „Karczma Wileńska”- Targ Węglowy - występy zespołów z Wilna i Gdańska - scena przy Targu Węglowym

12.00 - koncerty i konkursy - rozstrzygnięcie wcześniej ogłoszonych konkursów i wręczenie nagród

Impreza towarzysząca jarmarkowi:

X Festyn Rodzinno – Wileński w Oliwskim ZOO Sobota, 8 września 2007 r. godz. 11.00 – 15.00

Po raz dziesiąty I Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku organizuje w Oliwskim ZOO Festyn Rodzinny - muzyka na żywo z udziałem gości z Wilna, cenne i drobne nagrody w konkursach i loterii, domowe wypieki w „Kawiarence pod chmurką”.

Przeczytaj także

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Cudownie!! Będzie powtórka z rozrywki sprzed roku, kiedy to w Nowym Porcie po rzece niosły się brzmienia aż do Zatoki :))
  MA SA LA czekamy!!!

  • 0 0

 • jarmark wileński

  impreza super szkoda że nie doceniamy innych naszych sąsiadów oni też są na pewno super !

  • 0 0

 • Trochę smutno,że ciągle zatrzymujemy sie na etapie Cepelii.

  • 0 0

 • super

  koncerty wieczorne były ekstra

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.