stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jarmark Oliwski (3 opinie)

W niedzielę, 20 maja KN Strateg wraz ze Stowarzyszeniem Stara Oliwa zintegrują swoje działania w ramach organizacji Jarmarku Oliwskiego. Zaproszeni rolnicy z regionu Kaszub będą mieli okazję dotrzeć do grupy osób chętnych do nabywania nisko przetworzonej żywności.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

23 listopada 2019 - 1 stycznia 2020, godz. 11:00 - 21:30

Gdańsk,
Impreza zorganizowana będzie na terenie podwórza Domu Zarazy w Oliwie i rozpocznie się o godzinie 10:00 rano. Zaproszeni rolnicy będą prowadzić sprzedaż bezpośrednią swoich produktów, m.in. owoców, warzyw, miodu czy jajek ściółkowych w atrakcyjnych cenach. Brak pośredników w handlu nisko przetworzoną żywnością, pozwoli im promować swoje wyroby w sposób nie narzucony im przez firmy handlowe.

Idea bezpośredniej sprzedaży produktów od rolników została stworzona przez KN Strateg UG pod nazwą "Bo ze wsi". Współorganizator, Stowarzyszenie Stara Oliwa z siedzibą w Domu Zarazy wesprze akcję artystyczną oprawą, przygotowaną na Jarmark Oliwski. Część artystyczną poprowadzi aktor Ryszard Jaśniewicz, który zaprezentuje także projekcję zapisu ze swojej sztuki "Wielkie pranie". W programie przewidziane są występy zespołów muzycznych (Spirala, Julia Vikman), tanecznych (DaSoul Kids, Animus Saltandi UG) bębniarskich oraz wieńczący imprezę - pokaz fireshow. W pomieszczeniach Domu Zarazy w trakcie imprezy będzie można przyjrzeć się wernisażowi prac gdańskich artystek z ASP.

Podczas jarmarku, prócz zakupu żywności prosto od rolników będzie można posilić się tradycyjnym chlebem ze smalcem czy kiełbaskami z grilla, oferowanymi w ramach cateringu.

Niedzielny Jarmark Oliwski będzie organizowany w ramach inauguracji edycji 2012 EuroOliviady oraz Gdańskich Dni Sąsiadów, zainicjowanych w Gdańsku wiele lat temu przez Stowarzyszenie Stara Oliwa.

Program:

10.00 uroczyste otwarcie przez aktora Ryszarda Jaśniewicza
10.30 Animus Saltandi UG - taniec celtycki
11.00 Wymień ciuszek - bezgotówkowa wymiana odzieży
12.00 DaSoul Kids - grupa hip hop
13.00 występ grupy bębniarskiej
14.00 Spirala - grupa rockowa
17.00 "Żart z wojny" - pokaz zapisu sztuki Ryszarda Jaśniewicza "Wielkie pranie"
18.00 koncert Julii Vikman


Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni