stat
Impreza już się odbyła

Jarmark Bożonarodzeniowy - Gdańsk: Gdańska Choinka (4 opinie)

  • środa, 5 grudnia 2012,
    godz. 17:00
  • Gdańsk, Targ Węglowy, Wielka Zbrojownia
    Organizator: Plama

"Przypływam do Gdańska STOP Czekajcie na mnie na Zielonym Moście STOP 5.12.2012 STOP godz. 17.00 STOP Do zobaczenia STOP Mikołaj"

25 lipca - 16 sierpnia 2020

Gdańsk,
Wstęp wolny
wrz 12

sobota, godz. 12:00 - 22:00

Wstęp wolny
Gdańsk był pierwszym miastem gdzie w 1989 r. narodziła się tradycja zapalania światełek na drzewku bożonarodzeniowym ustawionym w centrum miasta.

Od 1999 r. Fundacja Choinki Gdańskiej oraz klub "Plama" wspólnie organizują zimowe imprezy plenerowe, do których należą: "Gdańska Choinka" i "Gdańska Wigilia".

Gdańska Choinka jest imprezą, która odbywa się każdego roku 5. grudnia. Poprzedza ją rozpisanie konkursu skierowanego do najmłodszych gdańszczan na najpiękniejszą ozdobę choinkowa. Nagrodzone
prace ozdobią choinkę ustawioną na Długim Targu przy fontannie Neptuna.

Na przygotowanej scenie ustawionej przy choince konferansjer wraz z Prezydentem Gdańska w oczekiwaniu na Św. Mikołaja przedstawia dzieciom i ich rodzicom historię imprezy i zdradza tajemnicę dlaczego Mikołaj przybywa do Gdańska co roku drogą morską.

Św. Mikołaj przybije do nabrzeża gdzie powitany zostanie przez dzieci oczekujące na niego na Zielonym Moście. W tym roku będzie można stamtąd obejrzeć również występ Teatru TOL z Belgii, który
uświetni moment powitania. Św. Mikołaj wraz z dziećmi i swoją barwną świtą udadzą się w kierunku choinki by wręczyć nagrody za wyróżnione ozdoby choinkowe i uroczyście wraz z Prezydentem zapalić
światełka na Gdańskiej Choince.

Przywitanie Św. Mikołaja, występ teatru TOL z Belgii, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową, zapalenie światełek na Gdańskiej Choince.

Organizator: Miasto Gdańsk, "Plama" Gdański Archipelag Kultury, Fundacja Choinki Gdańskiej

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.