Impreza już się odbyła
PATRONAT

Janusz Radek - Z ust do ust (6 opinii)

Nikt tak nie gra, nie śpiewa i nie bawi się sceną jak Janusz Radek. Robi, co chce z piosenką, która jest dla niego liryczną opowieścią, czasami opisem obyczajów. W Sali Koncertowej Portu Gdyni artysta będzie prezentował materiał z najnowszej płyty "Z ust do ust".

cze 27

sobota, godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 69 - 79 zł
wrz 6

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 25-30 zł
Nowa płyta Janusza Radka pt: "Z ust do ust" to historia o ciągłym przyciąganiu się do siebie ludzi nawzajem, wbrew mijającej już modzie na przeżywanie wszystkiego samemu w pojedynkę. Radek swoim zwyczajem znowu pomieszał gatunki i style by stworzyć niepowtarzalną historię zawartą w jedenastu piosenkach do tańczenia w parach. Wszyscy jesteśmy świetnymi tancerzami, jako single, teraz nastaje era muzyki do tańczenia we dwoje, blisko przytuleni policzkami kołyszemy swoje ciała miarowo.

rock - koncerty w Trójmieście


Ten taniec już kiedyś był i ta muzyka też jest skądś znajoma, a przynajmniej budzi skojarzenia z przeszłości Jednak jest to na wskroś nowoczesna produkcja, mocno osadzony rytm spotyka się z wyrafinowaną aranżacją niekończących się melodii. Zajął się tym Tomasz Filipczak, który rozbudował instrumentarium od sekcji rytmicznej, tubę i wibrafon - po soczystą elektronikę i sampling.

Płyta ukazała się 6 marca 2012, a recital miał swoją premierę sceniczną 27 marca 2012, podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Janusz Radek - nietuzinkowy Artysta, niebanalny człowiek, niezwykły wokalista i charyzmatyczny frontman... na scenie nie tylko świetnie śpiewa... jego osobowość oraz bliski i wyjątkowy kontakt z publicznością powodują, że potrafi przenieść widza w niezwykłe miejsca. Raz są to klimaty retro, raz przepiękne liryczne brzmienia. Innym razem zadziwia muzyką taneczną- bardzo nowoczesną, by za chwilę powrócić sentymentalnie do utworów Czesława Niemena, czy Ewy Demarczyk.

Koncertowo Janusz Radek to gwarancja jakości i poziomu, ale także emocji, niejednokrotnie zaskakujących... Bo Janusz Radek lubi niespodzianki. Każdy jego program jest inny, każda płyta odmienna. Nawet w trakcie recitalu nastrój może się radykalnie zmienić - i wykonawca zaserwuje romantycznie zasłuchanej publiczności szalony, zwariowany pastisz, albo wyciszy rozbawioną salę szarpiącym nerwy songiem. Czasem też niewinna zapowiedź piosenki urośnie do rangi samodzielnego utworu zaimprowizowanego na naszych oczach.

A jeśli to wszystko zniesiemy spokojnie, to zawsze są jeszcze bisy - a tam się potrafi dziać, oj potrafi... Inny i niepowtarzalny jest nie tylko każdy program, ale każdy koncert - bo to zawsze wypadkowa nastroju wykonawcy i odbioru jego propozycji, reakcji publiczności. No i jest jeszcze radość. Radość śpiewania, muzykowania na scenie, bycia słuchanym... i taka zwyczajna, bardzo prywatna - radość życia.

W dowcipnych komentarzach, w żartach muzycznych, w rozbrajającej autoironii, w każdym zaśpiewanym dźwięku. W geście. W szerokim uśmiechu i blasku oczu. Promieniująca i niepostrzeżenie wypełniająca koncertowe sale i zakamarki podświadomości widzów. Jej cząstkę każdy zabiera ze sobą. A wielu po nią wraca - to taki sympatyczny, nieszkodliwy nałóg.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  50, 60 zł
 • Kontakt
  667-022-652
*Bilety: 60 zł (rzędy I-XII) / 50 zł (rzędy XIII-XXI)

Opinie (6) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • rock
  kwi 17
  piątek, g. 20:00
  Gdańsk, Wydział Remontowy
  Lecter