• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Janusz Pierzak. Śladami bardów

Serdecznie zapraszamy na koncert Janusza Pierzaka pt. Śladami bardów - Brassens, Okudżawa, Wysocki, Stachura.

w każdy poniedziałek (do 30.05), godz. 21:00

Sopot,
Wstęp wolny
maj 28

sobota, godz. 20:30

Gdańsk,
bilety 15 zł
Janusz Pierzak (ur. 4 maja 1958 w Gdańsku) - bard, poeta, satyryk. Autor lapidarnych opowiadań. Od 1980 roku mieszkaniec Gdyni. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Wiersze i prozę publikował w pismach literackich. ("Akant", "Autograf", "Twój Dobry Humor"), jak również w prasie lokalnej ("Dziennik Bałtycki", "Kurier Gdyński", "Przegląd Chyloński", "Gazeta Świętojańska").

blues / soul - koncerty w Trójmieście


W 1997 r. wydał autorską płytę z piosenkami poetyckimi pt. "Bilet do bezsenności". W roku 1999 ukazał się tomik poezji zatytułowany "Wiersze" i drugi krążek CD pt. "Niewidzialne znaki". Zwycięzca turniejów satyrycznych w 2002 r. w Gdyni i w Pucku. Trzykrotnie wyróżniany w Konkursie Satyrycznym "O Grudę Bursztynu". W 2004 r. wydał trzecią autorską płytę pt. "Na ulicy Sztormowej". W tym samym roku bierze udział w Pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej (O.B.O.R.A. - 2004 - Poznań). Autor muzyki do tekstów Gdyńskiej poetki - Izabeli Łaskawskiej. ("Westchnienie"). W 2008 r. otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w Tczewskim Konkursie Twórczości (kategoria - twórczość własna). Współautor książki "Śmiertelnie absurdalne zebranie" (Warszawskie wydawnictwo "Indigo - 2008"), oraz tomu poezji "Poetycki Grabówek" (Wydawnictwo "in gremio"). W 2010 roku wydaje czwartą płytę o zabarwieniu literacko-poetyckim "Ballady utkane z piasku i mgły".

W 2012 roku kolejna książka - "Krawędź mijania - wiersze nie do końca z wyboru" (Wydawnictwo "in gremio"). W roku 2013 podjął współpracę z Mirellą Hinc, urodzoną w Toruniu pieśniarką, aranżerką, autorką tekstów i muzyki. Ich wspólne płyty to "Twoja nieobecność" (2014) , oraz "Dwa" (2016).

Janusz Pierzak oprócz piosenek własnego autorstwa, wykonywanych z akompaniamentem gitary i harmonijki ustnej, prezentuje również pieśni Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Georgeasa Brassensa, Edwarda Stachury.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.