• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jak zostać rodziną zastępczą - dzień otwarty

30 maja obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje Dzień Otwarty. Zapraszamy osoby i rodziny, które mają w sobie dużo ciepła, miłości i chciałyby się podzielić z dziećmi swoim domem.

paź 8

niedziela, godz. 11:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lis 1

środa, godz. 9:30

Gdańsk, Obrońców Westerplatte 34/2
bilety 200 zł
przedsprzedaż 170 zł
Podczas Dnia Otwartego będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące pełnienia roli rodziny zastępczej, m.in. jakie warunki należy spełnić oraz jakie wsparcie mogą otrzymać rodzice zastępczy. Specjaliści współpracujący z rodzinami zastępczymi - koordynator rodzinnej pieczy zastępczej, prawnik oraz psycholog, odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości. Będzie można również osobiście porozmawiać z rodzicami zastępczymi i dowiedzieć się jak wygląda codzienne życie rodziny zastępczej.

Nie możesz przyjść?
Zadzwoń i umów się na dogodny termin tel. 58 555 10 22.

20-lecie Święta Rodzicielstwa Zastępczego
- W tym roku obchodzimy w Sopocie 20-lecie Święta Rodzicielstwa Zastępczego. Oprócz wspólnego świętowania, wspomnień i podziękowań, zapraszamy na Dzień Otwarty - mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Zachęcamy osoby, które lubią dzieci i mają w sobie dużo miłości, empatii i energii aby otworzyły swoje serce i dom dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Dla takich dzieci poszukiwani są rodzice zastępczy, a więc osoby, które czasowo zaopiekują się nimi i stworzą bezpieczny ciepły dom i jak najlepsze warunki dla ich rozwoju.

Rodziny zastępcze mogą liczyć na kompleksową pomoc ze strony MOPS. Objęte są stałym wsparciem koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, pomocą psychologiczną, zarówno dla rodziców jak i dla dzieci, pedagogiczną i prawną. Specjaliści towarzyszą rodzinie na każdym etapie, udzielają wsparcia i wskazówek. Sopocki MOPS oferuje również udział w bezpłatnych szkoleniach, superwizji, możliwość dofinansowania do wypoczynku dzieci czy remontu mieszkania. Rodziny zastępcze otrzymują ustawowo comiesięczną pomoc pieniężną na pokrycie kosztów utrzymania dziecka, a rodziny zawodowe dodatkowo comiesięczne wynagrodzenie.

Więcej o rodzicielstwie zastępczym na stronie
https://mopssopot.pl/przyjdz-na-dzien-otwarty-i-dowiedz-sie-jak-zostac-rodzina-zastepcza-4/

Informacja o biletach

Nie możesz przyjść?
Zadzwoń i umów się na dogodny termin tel. 58 555 10 22.

Opinie