Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jak współczesny styl życia kształtuje trendy w modzie?

W ramach działań dedykowanych osobom w wieku emerytalnym zapraszamy na wykład z cyklu "Sztuka w Mieście". Tym razem tematem spotkania będzie moda w XX wieku.

w każdą niedzielę (od 12.07 do 13.09.2020), godz. 12:00

Gdańsk, Dolne Miasto
Wstęp wolny
Zegar mody wybijał nowe tendencje co dziesięć lat i tak, od lat 20. do 00., branża promowała wybrane trendy z właściwą dla siebie regularnością. Od roku 2010 sytuacja uległa zmianie, a wymiana odzieżowych mód przyspieszyła tak, że trudno dzisiaj określić, kiedy interpretujemy lata 70., a kiedy pojawia się disco przyprawione szczyptą westernu z XIX wieku. Temat mody w kontekście zmian społecznych, politycznych i stylu życia przybliży nam dr. Agnieszka Polkowska założycielka pierwszego w Polsce studio obserwacji i wdrażania trendów w sektorach mody i lifestyle'u.

Agnieszka Polkowska - Z wykształcenia projektant wzornictwa, z powołania trendwatcher i strateg. Doktorantka gdańskiej ASP. Założycielka pierwszego w Polsce studio obserwacji i wdrażania trendów TRENDSPOT. Przez prawie 10 lat pracowała w LPP - największej firmie odzieżowej w Europie Środkowo-Wschodniej. W latach 2015-2018 współtworzyła POP UP GRUPĘ na stanowisku Head of Trends - pierwszy w Polsce kolektyw strategiczny dla branży mody i lifestyle, gdzie zajmowała się rozwojem takich marek jak Gosia Baczyńska Loft37, BOHOBOCO, Fiore, TOVA czy Abriga. Obecnie prognozuje trendy m.in dla MTV. Jej unikatowe podejście do budowania scenariuszów przyszłości docenił m.in. holenderski think tank MARE Amsterdam, którego została ekspertem oraz portal Trend Tablet powstały z inicjatywy samej Li Edelkoort - Agnieszka Polkowska jest częścią jego redakcji.

Informacja o biletach

Zapisy: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, drogą mailową: zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij