Impreza już się odbyła

Jak ulepszyć opiekę nad osobami z SM?

Instytut Ochrony Zdrowia, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Grupa Twardziele oraz konsultant wojewódzki ds. neurologii prof. Jarosław Sławek zapraszają do udziału w dyskusji na temat sytuacji osób chorych na stwardnienie rozsiane w województwie pomorskim. Debata pt. "Jak ulepszyć opiekę nad osobami z SM? Oczekiwania pacjentów a możliwości systemu ochrony zdrowia" odbędzie się 15 maja w Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańska przy ul. Długiej 46/47 o godz. 10.30.

Stwardnienie rozsiane to przewlekła choroba autoimmunologiczna, która często diagnozowana jest u osób młodych, nawet dwudziestoletnich. W Polsce choruje na nią około 45 tysięcy osób, w samym Gdańsku - kilkaset. Niestety, nie wszyscy mają dostęp do nowoczesnych terapii i odpowiedniej rehabilitacji.

W programie spotkania znajdą się wystąpienia na temat możliwości leczenia stwardnienia rozsianego i jego finansowania, problematyki opieki nad chorymi czy działań organizacji pacjenckich. Gośćmi konferencji będą m.in. prof. Jarosław Sławek, Tomasz Połeć, przewodniczący Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz Małgorzata Grodziewicz, zastępca dyrektora Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ ds. medycznych. Celem dyskusji jest zebranie wraz z zaproszonymi gośćmi postulatów zmian na 2019 rok, które poprawią sytuację osób z SM w województwie pomorskim.

Na zakończenie spotkania przewidziane są warsztaty dla pacjentów na temat partnerstwa w terapii oraz konsultacje z fizjoterapeutą, prowadzone przez Instytut Komunikacji Zdrowotnej oraz Fundację AENON.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij