stat
Impreza już się odbyła

Jadłostajnia Kolibki (1 opinia)

Dawna wozownia zlokalizowana w zabytkowym Parku Kolibki w Gdyni Orłowie, miejsce przez lata znane głównie adeptom jazdy konnej, wraca do życia w zupełnie nowej odsłonie.

Organizatorzy chcą stworzyć na terenie Parku Kolibki cykliczny, całoroczny targ zdrowej żywności, ale nie tylko - z założenia ma to być miejsce sąsiedzkich spotkań mieszkańców okolicznych dzielnic, spotkań, które służą spajaniu lokalnej społeczności. Jako uzupełnienie sobotniego targu, organizowane będą pokazy kulinarne, degustacje czy warsztaty dotyczące zdrowego żywienia.

"Chcemy zachęcić gdynian do sobotnich wycieczek rowerowych czy wspólnych rodzinnych spacerów po Parku Kolibki. A przy okazji do zakupu świeżych, zdrowych warzyw i owoców z pobliskich gospodarstw rolnych, ziół i przypraw, domowych przetworów i pieczywa, a także serów, wędlin czy miodów od małych i sprawdzonych producentów z całej Polski" - mówią organizatorzy JadłoStajniKolibki.

JadłoStajniaKolibki będzie promowała ekologiczną żywność od lokalnych producentów, ale chce także cyklicznie prezentować zdrowe przysmaki z Francji, Włoch, Hiszpanii czy Grecji. "Zawsze będziemy się starali tworzyć miłą, rodzinną atmosferę i w zależności od pory roku inspirować naszych klientów różnorodnością kulinarną" - deklarują twórcy.

"Bio-bazary są teraz na fali, co bardzo cieszy, bo moda na zdrowe żywienie to trend, który powinien być jak najsilniejszy. Warto pamiętać, że w Gdyni modę na eko-produkty i slow food lansujemy już od 20 lat dzięki imprezie Dary Ziemi, która tu właśnie, do Parku Kolibki rok rocznie we wrześniu przyciąga tysiące mieszkańców Trójmiasta" - mówi Agata Gierjatowicz, prezes firmy Haczet, organizatora Darów Ziemi.

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.